RU

Суд відмовився залучати до відповідальності суддів КСУ за конфлікт інтересів – НАЗК

13.04.2021, 15:12
Суд відмовився залучати до відповідальності суддів КСУ за конфлікт інтересів – НАЗК - Фото
Ігор Сліденко (Фото: LIGA.net)

Голосіївський суд Києва виправдав суддів КСУ Ігоря Сліденка і Ірину Завгородню у справі про конфлікт інтересів при голосуванні за скасування е-декларування. Про це повідомляє пресслужба Національного агентства щодо запобігання корупції.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

НАЗК направило до суду адміністративні протоколи проти Сліденка і Завгородньої, так як вони брали участь в ухваленні рішення КСУ про скасування е-декларування, водночас НАЗК виявило порушення в їхніх власних деклараціях.

Суддя Алла Слободянюк вирішила, що суддів КСУ неможливо притягнути до відповідальності за дії, вчинені в умовах конфлікту інтересів, оскільки вони подали заяви про самовідвід. Також заяву про їхній відвід подавав представник президента в КСУ Федір Веніславський.

У рішенні суду зазначено, що КСУ є колегіальним органом, рішення якого приймаються більшістю голосів. Тому, на думку судді, "відсутній прямий і безпосередній причинно-наслідковий зв'язок між голосуванням і прийняттям рішення", і немає можливості залучити суддів КСУ до адміністративної відповідальності.

У НАЗК заявили, що таке розуміння судом законодавства унеможливлює притягнення до адміністративної відповідальності будь-якого суддю КСУ.

У НАЗК підкреслили, що закон про КСУ прямо забороняє суддям брати участь в ухваленні рішень у разі конфлікту інтересів, і наявність заяви про самовідвід не може служити підставою для участі. Також у НАЗК упевнені, що в законодавстві очевидна різниця між відповідальністю за вчинення дій в умовах конфлікту інтересів і відповідальністю за голосування.

У НАЗК відзначили, що апеляція в таких справах законодавством не передбачена, тому рішення Голосіївського суду остаточне.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини