RU

Суд відмовився визнати незаконною реадмісію Саакашвілі до Польщі

01.06.2018, 18:06
Суд відмовився визнати незаконною реадмісію Саакашвілі до Польщі - Фото
Михайло Саакашвілі (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Окружний адміністративний суд Києва відмовився визнати незаконною реадмісію екс-голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі до Польщі. Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

У своєму позові політик просив суд визнати незаконним рішення Державної міграційної служби про його видворення та зобов'язати ДМС скасувати його. Також Саакашвілі вимагав визнати незаконними дії ДМС і Держприкордонслужби проти нього в рамках реадмісії.

Судом встановлено, що 10 вересня 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув кордон України з території Польщі і цей факт підтверджено судовими постановами.

Також ОАСК встановив, що реадмісія Саакашвілі як особи, яка незаконно перебувала в Україні, була проведена "за стандартною процедурою на підставі угоди між Україною та ЄС про реадмісію". При цьому Польща погодилася прийняти видвореного політика, про що повідомила ДМС.

10 вересня 2017-го позбавлений українського громадянства Саакашвілі потрапив на територію України з Польщі, не пройшовши прикордонного контролю. Суд визнав екс-главу Одеської ОДА винним в незаконному перетині кордону, а також відмовив у задоволенні позову з приводу невизнання його біженцем.

12 лютого 2018 року Саакашвілі затримали в Києві і в той же день за процедурою реадмісії повернули до Польщі.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини