RU

Суд видалив Тимошенко з процесу

15.07.2011, 12:12
Суд видалив Тимошенко з процесу - Фото
474543acd3adda960cc05ef203bf61e8.jpg

Суд видалив Тимошенко з процесу
Суд видалив екс-прем'єра Юлію Тимошенко із зали суду до кінця засідання за порушення норм Кримінально-процесуального кодексу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, перед цим протягом майже півтора годин суддя Родіон Кірєєв марно намагався підняти Тимошенко зі свого місця і примусити її говорити стоячи. Тимошенко, в свою чергу, апелювала до ст. 55 Конституції України і пояснювала свою поведінку формою протесту. Декілька разів вона намагалася зробити заяву, але Кірєєв переривав її словами: "Робіть заяву стоячи".

Суддя Кірєєв і представники прокуратури наполягали на тому, що, відмовляючись встати, Тимошенко порушує норми Кримінально-процесуального кодексу України, а її посилання на форму протесту відповідно до Конституції України є безпідставними.

"Я вам вже роз'яснював, що суд не може дозволити порушення в залі суду вимог закону… Я не маю права дозволяти підсудній в справі грубо ігнорувати норми законодавства України за надуманими обставинами", - сказав суддя.

У свою чергу, Тимошенко зазначила, що для неї Конституція не є надуманими обставинами: "Для мене це права і свободи, як для будь-якого громадянина України, і я вважаю, що протиправне посягання на мої права і свободи перейшло межу".

Представники прокуратури звернули увагу на те, що головуючий в такій ситуації може поставити питання про видалення підсудної із зали засідань, що Кірєєв і зробив. Сторона обвинувачення підтримала таку пропозицію.

"А мене ви позбавили слова при обговоренні?" - спитала Тимошенко.

"Стоячи - будь ласка", - відповів суддя.


Оскільки Тимошенко так і не встала, слово Кірєєв їй не дав і оголосив про те, що, порадившись на місці, вирішив видалити її з суду.

"Суд, заслухавши думки учасників судового засідання, на місці, враховуючи те, що підсудну неодноразово попереджали про неприпустимість... поведінки, яка прямо суперечить вимогам Кримінально-процесуального кодексу... ухвалив рішення видалити Тимошенко Юлію Володимирівну з судового засідання", - заявив в результаті головуючий суддя.

Тимошенко спробувала заперечити, але Кірєєв відповів: "Підсудна, ви вже видалені із залу. Покиньте, будь ласка, приміщення".

Нагадаємо, перед входом до Печерського суду Тимошенко повідомила журналістам, що залучає до процесу чотирьох адвокатів, двоє з яких на процесі будуть представляти американську юридичну компанію Covington & Burling LLP та аудиторську фірму BDO. Проте адвокати в суді так і не з'явилися.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Справа Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини