RU

Суд поновив на посаді люстрованого замгенпрокурора

14.08.2019, 16:28
Суд поновив на посаді люстрованого замгенпрокурора - Фото
Микола Голомша (фото - facebook.com/mykola.golomsha)

Окружний адміністративний суд Києва поновив  Миколу Голомшу  на посаді заступника генпрокурора: він був звільнений в 2014 році згідно із законом про люстрацію. Про це пише прес-служба ОАСК.

На думку суду, при проведенні люстрації "повинен дотримуватися індивідуальний характер такої відповідальності, тобто вина працівника повинна бути доведена в кожному конкретному випадку".

У ОАСК заявили, що ГПУ "не надала доказів" приналежності позивача до кола осіб, які своїми рішеннями, діями або бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади президентом  Віктором Януковичем, підрив основ нацбезпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини.

Крім того, в суді вважають, що Голомша взагалі не підпадав під закон про люстрацію, так як його посада не була політичною. ОАСК пише, що одне це є підставою для скасування рішення про звільнення Голомші.

У суді зазначили, що розгляд справи тривав з листопада 2014 року. Такі зволікання пояснювали "загальним навантаженням на суддів з розгляду адміністративних справ".

  • 25 лютого 2014 року в.о. генпрокурора  Олег Махніцький  призначив Голомшу першим заступником генпрокурора.
  • 23 жовтня 2014 року генпрокурор Віталій Ярема звільнив Голомшу відповідно до закону про очищення влади.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини