RU

Суд ООН почне розгляд справи щодо острова Зміїний у вересні

28.08.2008, 17:02

Міжнародний суд ООН почне розгляд справи про делімітацію континентального шельфу суто економічної зони України та Румунії в Чорному морі 2 вересня 2008 року. Про це сьогодні на брифінгу повідомив Уповноважений України в Міжнародному суді ООН Володимир Василенко.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В. Василенко зауважив, що слухання у справі триватимуть до 19 вересня, а ухвалення рішення Україна чекає в I половині 2009 року.

За словами В. Василенка, статус острова Зміїний судом розглядатися не буде, оскільки його визначено попередніми договорами. Але суд має визначити, чим є Зміїний - островом чи скелею. При цьому основний акцент Румунія робить на врахуванні острова Зміїний під час делімітації кордону. А Україна наполягає на визначенні кордонів берегів Чорного моря для України та Румунії.

Рішення суду буде остаточним. "Суд ніколи не ухвалював рішення, яке влаштовувало б одну зі сторін. Я впевнений, що рішення буде справедливим", - зауважив В. Василенко.

Нагадаємо, Румунія у 2004 році звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням встановити, як розподілити з Україною права на рибальство та розробку копалин у північній частині Чорного моря безпосередньо поза кордонами територіальних вод.

Румунія як і раніше наполягає, що острів Зміїний є не островом, а скелею, а тому не може враховуватися під час проведенні лінії делімітації.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини