RU

Суд ООН пішов назустріч Росії за термінами відповіді на позов України

22.07.2020, 11:51
Суд ООН пішов назустріч Росії за термінами відповіді на позов України - Фото
Скріншот з відеозапису Радіо Свобода

Міжнародний суд ООН дав Росії додаткові чотири місяці на підготовку юридичної відповіді на аргументи України за позовами за агресію на Донбасі і в Криму. Про це повідомила прес-служба суду.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Наказ про продовження терміну подачі контр-меморандуму Росії з 8 грудня 2020 року до 8 квітня 2021-го видано ще 13 липня.

У документі уточнено, що 8 червня захист РФ попросив продовжити термін подачі російської відповіді на 12 місяців. Аргументація представника країни-окупанта наступна: в Європі були введені обмеження через коронавірус, які "призвели до складнощів і затримок у підготовці документації, пов'язаним з ними".

Читайте також: У МЗС розповіли, скільки витратили на суди проти РФ в 2019 році

Тим часом, 22 червня українська сторона заявила, що уряд проти будь-якої пролонгації терміну для РФ, і запит останньої на річний термін ніяк не може бути виправданий коронавірусними обмеженнями. Українська влада підкреслила: відстрочка може завдати країні серйозної шкоди і необгрунтовано затягне винесення вердикту судом.

  • 16 січня 2017-го Україна подала до Суду ООН позов проти РФ: домагається визнання того, що РФ в рамках гібридної війни порушила дві конвенції - про боротьбу з фінансуванням тероризму (стосується Донбасу) і ліквідацію расової дискримінації (Крим).
  • У липні 2019-го куратор позовів України проти Росії Олена Зеркаль заявляла, що суди на зразок "Україна vs РФ" - це свого роду юридичні Сталінградські битви, які дають стратегічну перевагу стороні, яка виграє.
  • У листопаді того ж року Суд ООН визнав свою юрисдикцію у справі - і перейшов до розгляду її по суті.
  • Приблизно тоді ж Зеркаль, на той час заступник глави МЗС, звільнилася з відомства.

Читайте також: "Всмажимо-всмажимо". Зеркаль - про репарації від Росії в разі перемоги в Гаазі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини