RU

Суд Нью-Йорка прийняв позов Тимошенко до Фірташа

27.04.2011, 17:40
Суд Нью-Йорка прийняв позов Тимошенко до Фірташа - Фото
5b343e13b742f7f88d164a7a624b81d8.jpg

Суд Нью-Йорка прийняв позов Тимошенко до Фірташа
Нью-йоркський суд прийняв до розгляду позов, поданий колишнім Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко і рядом народних депутатів від фракції БЮТ до Дмитра Фірташа. Про це саме Ю.Тимошенко повідомила сьогодні на брифінгу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ю.Тимошенко наголосила: "Законодавство Сполучених Штатів допускає, що якщо у країні здійснюється рекет, якщо це стосується громадян… якщо це призводить до їхніх збитків, так, як в Україні поновлення "Росукренерго" призвело до збільшення цін на газ, то такий рекет може бути оскаржений у судах Сполучених Штатів. Це робиться суворо за законодавством Сполучених Штатів, саме тому, що в Україні немає правосуддя, немає судів і немає шансу захистити людей від незаконного збільшення цін на газ, на тепло, на воду, на житлово-комунальні послуги... Суд прийняв до розгляду наше звернення і буде його розглядати у судовому засіданні".

Відповідаючи на питання журналістів, чи буде дане рішення правомірним і законним для України, Ю. Тимошенко сказала: "Для кожної юридичної або фізичної особи, проти яких буде винесене рішення, це буде правомірне рішення, яке буде виконуватися".

Уточнюючи, чого саме вимагають у своєму позові представники "Батьківщини", Ю.Тимошенко зазначила: "Визнати дії Фірташа і високих посадових осіб України, які з ним вступили у нечесну, злочинну, корумповану змову, визнати неправомірними ці дії, спрямовані на те, щоб віддати Фірташу 12 мільярдів кубометрів газу. І точно так само визнати змовою ту мирову угоду, яка підписана у Стокгольмському суді".

Нагадаємо, у червні минулого року Стокгольмський арбітраж виніс рішення з тривалої суперечки між РУЕ і "Нафтогазом", зобов'язавши українську компанію повернути трейдеру вилучені у січні 2009 року 11 млрд. кубометрів газу і передати як неустойку ще 1,1 млрд. кубометрів. У кінці квітня НАК повернула РУЕ 12,1 млрд. кубометрів газу, які зобов'язані були віддати за рішенням арбітражу.

У результаті екс-прем'єр-міністр України подала позов до федерального суду Нью-Йорка на газового трейдера "Росукренерго" та його співвласника, бізнесмена Д.Фірташа.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини