RU

Студенти можуть вийти на вулицю через ідею ректорів-регіоналів

02.01.2013, 17:31
Студенти можуть вийти на вулицю через ідею ректорів-регіоналів - Фото
ab15885761fa7b33a600939e97a80540.jpg
Ініціатива народних депутатів-регіоналів може змусити студентів вийти з протестом на вулиці. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив координатор громадської ініціативи Студентський захист Андрій Черних.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що депутати-регіонали Григорій Калетник (ректор Вінницького національного аграрного університету), Сергій Ківалов (президент Національного університету Одеська юридична академія) та Микола Сорока (в.о. ректора Національного університету водного господарства та природокористування) подали до парламенту новий законопроект про вищу освіту.

Представники ряду студентських організацій вважають, що законопроект створює додаткові передумови для корупційних дій у вишах, безпідставно розширює повноваження ректорів і підпорядкованих їм адміністрацій, а також обмежує права трудових колективів в цілому і студентів зокрема, сказано у заяві.

Новим законопроектом, заявляли в опозиції, передбачено відновлення норми про вступний іспит до вузів, а також розширюються підстави для відрахування студентів, зокрема за порушення статуту і правил внутрішнього розпорядку вузу.

Черних зазначає, що, згідно із законопроектом, з'являється поняття бала вищого навчального закладу - складова конкурсного бала абітурієнта до вузу, яка визначається вищим навчальним закладом відповідно до умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів та конкурсного бала - підсумкова сума балів абітурієнта до вузу, в яку входять результати зовнішнього незалежного оцінювання його знань, умінь, навичок, здібностей з конкурсних предметів, творчих конкурсів, фахових екзаменів та інших показників, передбачених умовами прийому на навчання.

Згідно із законопроектом, зазначив Черних, громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти. Реалізації статті в такому формулюванні може призвести до того, що деякі громадяни можуть отримувати і вдруге, і втретє безкоштовні освіти, деякі - жодного разу. "Це порушення норм Конституції України", - вважає він.

"Абсолютно невиправданим є включення в перелік причин відрахування порушення статуту, правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу, так як під таке визначення можна дуже легко відрахувати небажаного студента", - говорить він.

Крім того, згідно із законопроектом, мова (мови) навчання у вищих навчальних закладах визначається відповідно до Конституції України та законодавства про мови. У схваленому урядом законопроекті, мовою викладання у вищих навчальних закладах є державна мова.

"Незрозуміло чому, але дані про державний документ про вищу освіту випускників вищих військових навчальних закладів, вищих навчальних закладів з особливими умовами навчання не будуть заноситися в Єдину державну електронну базу з питань освіти. Це може призвести до значної кількості підроблених документів про вищу освіту. Більш того, ці особи матимуть доступ до владних повноважень, не виключена і можливість появи осіб з підробленими дипломами в правоохоронних органах", - звертає увагу Черних.

"Переконаний, що ініціатива народних депутатів України прискорить подання до парламенту урядового законопроекту про вищу освіту, робота над яким велася більше року", - зазначив координатор громадської ініціативи.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини