RU

Студентам загрожує "покращення", опозиція обіцяє перешкодити

02.01.2013, 12:35
Студентам загрожує
2eed25c11e7269080292837b250ed56b.jpg
Опозиція виступає проти законопроекту "Про вищу освіту", розробленого депутатами з фракції Партії регіонів Григорієм Калетником (ректор Вінницького національного аграрного університету), Сергієм Ківаловим (президент Національного університету Одеська юридична академія) та Миколою Сорокою (в.о. ректора Національного університету водного господарства та природокористування). Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко (Батьківщина).

Представники ряду студентських організацій вважають, що законопроект створює додаткові передумови для корупційних дій у вишах, безпідставно розширює повноваження ректорів і підпорядкованих їм адміністрацій, а також обмежує права трудових колективів в цілому і студентів зокрема, сказано у заяві.

"Якщо перший законопроект, так званий "законопроект Табачника", був мрією чиновників Міністерства освіти, щоб повністю контролювати навчальний процес в своїх інтересах, то законопроект Ківлова, Калетника та Сороки - це законопрект тієї частини ректорів, які хотіли б повернути собі можливість повністю контролювати навчальний процес, починаючи з фінансових потоків і закінчуючи правом виключення студентів за будь-яких обставин", - заявив Томенко.

За його словами, новим законопроектом передбачено відновлення норми про вступний іспит до вузів, а також розширюються підстави для відрахування студентів, зокрема за порушення статуту і правил внутрішнього розпорядку вузу.

Опозиціонер заявив, що у влади "немає шансів" прийняти цей документ в парламенті. Томенко підкреслив, що у Верховній Раді може бути прийнятий лише збалансований документ, який був розроблений ще кілька місяців тому робочою групою при Кабінеті міністрів за участю викладачів, студентів і ректорів, але до цих пір не передано до парламенту. "Законопроект про вищу освіту, який враховує всі точки зору і інтереси, після широкого обговорення і дискусій в парламенті мав би шанс бути прийнятим", - сказав політик.

Нагадаємо, раніше уряд відкликав з парламенту законопроект про вищу освіту N9655.

Досьє на Миколу Томенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини