RU

Студентам, аспірантам і докторантам дозволили звільнитися з ВСУ

07.04.2015, 12:23
Студентам, аспірантам і докторантам дозволили звільнитися з ВСУ - Фото
b77029726d94dfa98c3b2a3ce7ac709c.jpg
Верховна Рада дозволила мобілізованим студентам, аспірантам і докторантам звільнятися з військової служби. За зміни до статті 26 закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо звільнення з військової служби громадян, які є студентами чи аспірантами денної форми навчання) №1175-1 в цілому проголосували 245 народних депутатів. За те, щоб включити в цей перелік і докторантів денної форми навчання, проголосували 254 парламентарія, повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Як пояснив, представляючи законопроект, народний депутат Володимир Литвин, прийняті 3 липня 2014 року зміни до закону звільнили студентів та аспірантів стаціонару від мобілізації. Однак деякі з них вже були мобілізовані раніше. Таких, за словами Литвина, близько 60 осіб.

У зв'язку з цим студентам, аспірантам, а також докторантам денної форми навчання, якщо вони покликані на службу в армію, надається право залишити службу. У той же час, при бажанні вони можуть цю службу продовжити.

Також Рада прийняла за основу проект змін до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо звільнення з військової служби осіб, які мають на утриманні дітей-інвалідів першої або другої групи (№1448). За даний законопроект в першому читанні проголосували 244 народних депутата. Документом пропонується звільнити від військової служби раніше мобілізованих осіб, у яких на утриманні перебувають діти-інваліди першої або другої групи, які не досягли 23-річного віку.

Нарада у спікера Володимира Гройсмана триває, пленарне засідання веде віце-спікер Андрій Парубій. Ряд депутатів, зокрема, свободівці та народний депутат від БПП Сергій Каплін продовжують блокувати парламентську трибуну і періодично скандують: "ТСК, ТСК", вимагаючи створення тимчасової слідчої комісії за звинуваченнями в корупції прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Депутати виступають за законопроектами з місця.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини