RU

Історія з Голодомором закінчиться в міжнародному суді?

26.05.2009, 12:34

Порушена вчора кримінальна справа за фактом здійснення Геноциду в Україні у 1932-1933 роках знайде своє логічне завершення в міжнародних судах. Шукати правду в українських судах - річ безперспективна. Так вважає експерт з питань голодоморів, дослідник Ганна Семенюк.

За інформацією "Deutsche welle", у коментарі виданню дослідник заявила, що цей процес має всі шанси дійти до міжнародних судів і саме там і потрібно чекати його логічного завершення. В Україні ж перспектив воно не має. "Судовий процес буде, але в нашій судовій системі він буде нівельований. У нас немає суддів, які б на це наважилися", - каже Г.Семенюк.

На переконання дослідника, порушення кримінальної справи є рішенням "повністю виправданим, хоч і запізнілим". Жертвами голодоморів в Україні стали, за різними підрахунками, 10-12 млн. людей, додала дослідник. Нині є мільйон очевидців трагедії, які постраждали і права яких не відновлено, стверджує Г.Семенюк.

На думку дослідника, до міжнародного розгляду потрібно готуватися вже зараз і дуже ретельно. "Для цього, насамперед, треба скласти атлас жертв Голодомору", - вважає Г.Семенюк.

Нагадаємо, вчора Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом здійснення Геноциду в Україні в 1932-1933 роках, згідно з ознаками злочину, передбаченими ч. 1 ст. 442 Кримінального Кодексу України.

Голодомор: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини