RU

Столтенберг щодо членства України в НАТО: Росія не має права вето

13.04.2021, 16:58
Столтенберг щодо членства України в НАТО: Росія не має права вето - Фото
Дмитро Кулеба і Єнс Столтенберг (фото – NATO)

Вирішувати питання про членство України в НАТО повинна сама Україна і 30 країн-членів Альянсу, у Росії немає права вето в цьому процесі. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У генсека запитали, чи може Україна стати повноправним членом НАТО, не контролюючи Крим і частину Донбасу.

"30 союзників із НАТО повинні вирішити, коли Україна буде готова до членства в НАТО, і ніхто інший не має права втручатися або намагатися втручатися в цей процес. Це суверенне право кожної країни, такої як Україна, подати заявку на членство, а також право 30 союзників вирішувати, коли буде запропоновано членство", – відповів він.

За словами Столтенберга, Росія намагається відновити якусь сферу впливу, проте Альянс намагається залишити позаду світ, де великі держави можуть визначати шлях сусідів.

НАТО категорично заперечує ідею Москви, що у РФ "є право вето на суверенне право інших країн щодо вибору власного шляху", зокрема шляху щодо членства в НАТО, заявив генсек.

Читайте також: Кулеба прокоментував побоювання, що вступ України в НАТО "може спровокувати" РФ

Столтенберг вважає, що реформи – це найкращий і єдиний механізм євроатлантичної інтеграції України.

"Ми рішуче підтримуємо суверенне право України подавати заявку і визначати свій власний шлях, а потім 30 союзників, і тільки 30 союзників, повинні вирішувати, коли будуть дотримані стандарти (для вступу в НАТО, – ред.)", – підкреслив генсек Альянсу.

Дивіться також: Шлях України в НАТО. Що ще треба і де ми зараз – максимально просто

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини