RU

Стецьків запропонував п'ять принципів для майбутньої коаліції

23.09.2008, 10:44

Народний депутат від "Народної самооборони" Тарас Стецьків вважає, що в основу майбутньої коаліції під назвою "Європейський вибір України" повинні бути закладені "п'ять простих принципів, які інтегрують політикум і суспільство".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі "Народної самооборони", першим принципом Т. Стецьків назвав безпеку країни і суверенітет. У внутрішній політиці всі учасники коаліції повинні докласти зусилля для викорінювання корупції з органів влади і суспільного життя. У геополітичному вимірюванні повинно статися безумовне визнання територіальної цілісності і суверенітету України та інших держав. Водночас Україну потрібно просувати до євроатлантичної системи колективної безпеки

Другим принципом, на думку Т. Стецьківа, є чесна політика, яка полягає у публічності обговорення учасниками коаліції всіх проблем, досягненні консенсусу в прийнятті рішень і консолідованого голосування фракцій коаліції.

Третім принципом, вважає парламентарій, повинна стати економічна модернізація. Вона передбачає проведення комплексної урядової політики щодо технологічного переоснащення основних галузей економіки, внутрішню інтеграцію країни шляхом будівництва автобанів і швидкісних поїздів, введення ринку землі, прийняття Податкового кодексу.

Четвертим і п'ятим принципами, за версією Т. Стецьківа, є європейська інтеграція і гуманітарне вимірювання. Потенційні учасники коаліції повинні поставити за мету отримання повноправного членства в ЄС і прагнути до досягнення вищої якості життя людей. Це означає сучасну і доступну освіту, масову профілактику сердечно-судинних і онкологічних захворювань, ліквідацію епідемії туберкульозу, СПІДа, гепатиту, алкоголізму і наркоманії. "Зрештою, дієва державна підтримка української мови з жорстким дотриманням прав національних меншин", - додав нардеп.

Окремим додатком учасники майбутньої коаліції, за словами Т. Стецьківа, повинні узгодити текст спільної заяви з російсько-грузинського конфлікту, який у цьому випадку стає офіційною позицією українського парламенту. "Також сторони в окремому додатку повинні визначити перелік законів, прийнятих під час політичної конфронтації після 2 вересня, які підлягають виправленню, скасуванню або щодо яких не має долатися вето Президента", - підсумував політик.

Нагадаємо, учора фракція НУНС передала програмні принципи зі створення коаліції фракціям БЮТ і Блок Литвина. Звертаючись до колег із Партії регіонів і КПУ, В’ячеслав Кириленко наголосив: "На жаль, прошу вибачення у колег із Партії регіонів і КПУ. Ми з ними консультації про створення нової коаліції вести не можемо в зв'язку з глибокими світоглядними розбіжностями".

У свою чергу, лідер фракції БЮТ Іван Кириленко пообіцяв, що фракція БЮТ детально їх вивчить і дасть їм офіційну оцінку.

Усе про ситуації в парламенті>>>

Досьє на Тараса Стецьківа >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини