RU

Стець готовий екстрено розглянути ситуацію в УНІАН

18.05.2012, 15:30
Стець готовий екстрено розглянути ситуацію в УНІАН - Фото
Юрій Стець, голова комітету з питань свободи слова та інформації
Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації готовий провести екстрені слухання у зв'язку з конфліктом в трудовому колективі агентства УНІАН, а також розглянути викладені журналістами дані про цензуру й тиск з боку нового керівництва компанії. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив народний депутат з фракції НУНС, голова комітету з питань свободи слова та інформації Юрій Стець, коментуючи конфлікт в агентстві.

За його словами, якщо ситуація в агентстві продовжить загострюватися, голова комітету свободи преси має намір ініціювати екстрені збори з цього питання. "Абсолютно не обов'язково наявність звернення до комітету самих журналістів чи керівництва агентства. Це може бути моя особиста ініціатива. Більш того, така ініціатива у мене є. Я вже спілкувався з колегами по комітету, є думка, що такі збори було б логічними", - додав нардеп.

Він зазначив, що будь-які конфліктні історії в медіа, а також заяви журналістів про наявність цензури або тиску будуть предметом обговорення на комітеті.

"Щодо ситуації в УНІАН можу сказати, що кожні кілька годин ситуація змінюється. Зараз говорити про деталі конфлікту, про те, як він вирішиться, поки рано. Думаю, до понеділка ми будемо стежити за тим, що буде відбуватися. Якщо всередині колективу питання вирішене не буде, то ми будемо збиратися і відстоювати права журналістів, якщо їх порушили", - підкреслив Стець.

Нагадаємо, 16 травня шеф-редактором агентства УНІАН був призначений Михайло Ганницький, який раніше виконував обов'язки заступника головного редактора. Головний редактор агентства Олександр Харченко був переміщений на посаду головного редактора сайту. Харченко назвав відсторонення порушенням трудового законодавства і пов'язав рішення керівництва зі своєю незгодою "робити сайт менш резонансним, з менш гострими публікаціями".

Генеральний директор агентства Вадим Осадчий відкинув звинувачення в таблоідізаціі видання і заявив, що усунення Харченка з посади шеф-редактора пов'язано з негативними економічними показниками агентства протягом останнього періоду.

Трудовий колектив агентства висунув ряд вимог до керівництва, зокрема, повернути Харченка посаду головреда з усіма повноваженнями і створити редакційну колегію для недопущення цензури в агентстві. При цьому представники колективу привели ряд прикладів втручання в роботу журналістів, які вони трактували як цензуру з боку нового керівництва агентства.

17 травня президент агентства Олег Наливайко призупинив наказ про переміщення Харченка. Планується, що Харченко буде призначений на посаду президента агентства. На цій посаді, як планується, Харченко буде спостерігати за дотриманням журналістських стандартів і буде перешкоджати можливим спробам цензури та втручання в роботу журналістів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини