RU

Степанов частково розкрив, хто створює прототип української вакцини проти коронавірусу

26.10.2020, 10:34
Степанов частково розкрив, хто створює прототип української вакцини проти коронавірусу - Фото
Максим Степанов (Фото: пресслужба Львівської міськради)

Українську кандидатну вакцину проти коронавірусу, про яку в останні дні говорить влада і пишуть ЗМІ, розробляють вчені з Інституту мікробіології і вірусології НАНУ спільно з експертами однією з американських компаній. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, була проведена "плідна робота" щодо підбору оптимального числа епітопів/антигенів коронавірусу, щоб створити комбінований білок – "і надійно забезпечити тривалий імунітет". Іншими словами, на частинках вірусу визначили кілька ділянок, на які реагує захист організму. Чим більше таких ділянок, які засікає імунітет, тим ефективнішою може бути імунна відповідь.

Степанов заявив, що розробники "отримали дуже стійкий результат" з виробленням антитіл до цих епітопів в експериментах на мишах, а також "добилися повної нейтралізації вірусу" in vitro (у пробірці) на живих клітинах людини.

Читайте також: Білл Гейтс: Ми не повернемося до звичного життя, поки COVID-19 не знищать всюди

Глава МОЗ уточнив: випробування проводили в лабораторіях США і Туреччини, а в Україні зараз "підбирається відповідне виробництво", яке допоможе провести випробування на добровольцях за трьома необхідними фазами клінічного дослідження.

За його словами, якщо весь процес пройде добре, то "вже приблизно через рік ми зможемо отримати оригінальну українську вакцину від COVID-19".

Читайте також: Виявлено "пособник" коронавірусу в організмі людини – вже третій: дослідження

Незважаючи на пояснення Степанова, залишаються неясними деякі важливі моменти, в тому числі про авторів розробки, її фінансування тощо. Ніяких публікацій про прототип вакцини-кандидата і доклінічне дослідження – як це прийнято в науковому співтоваристві – поки немає.

LIGA.net з минулого тижня намагається дізнатися ці відомості в пресслужбі глави МОЗ, а також у інфекціоніста Михайла Фаворова, який, за його словами, є запрошеним розробниками експертом.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини