RU

Стефанішина про відкриття кордонів ЄС для України з 1 липня: Дива не станеться

30.06.2020, 16:04
Стефанішина про відкриття кордонів ЄС для України з 1 липня: Дива не станеться - Фото
Ольга Стефанішина (Фото: прес-служба Кабміну)

Показники України із захворюваності новим коронавірусом не дозволяють країні "активно включатися в діалог з відкриття кордонів", зокрема, з країнами ЄС. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна заявила віце-прем'єр з євроінтеграції  Ольга Стефанішина.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Уже зараз ми розуміємо, що з 1 липня дива не станеться і всі кордони не відкриються. Але це пов'язано не з Україною, а у всій Європі дуже різна динаміка щодо захворювання. І в Україні динаміка дуже різна. Це абсолютно не політичний процес", - заявила вона, відповідаючи на питання журналістів про те, що чекає українців у зв'язку з пандемією в плані безвізових подорожей до країн ЄС.

"Ви знаєте, що методологія, за якою Європейська комісія робить оцінку в Шенгенській зоні, чисто технічна і базується на кількості хворих на 100 000 чоловік", - уточнила Стефанішина.

Віце-прем'єр розповіла, що ведеться постійний діалог: "Це, можливо, не буде якийсь одномоментний процес, це буде поступовий процес відкриття кордонів, і він буде залежати, в тому числі, від наших статистичних показників, які поки що не дозволяють нам активно включатися в діалог про відкриття кордонів", - резюмувала вона.

  • ЄС почне відкривати кордони для іноземців з 1 липня.
  • 11 червня Єврокомісія опублікувала рекомендації для відновлення міжнародного сполучення.
  • 28 червня повідомлялося, що Україна є в попередньому списку країн, з якими ЄС відкриє кордони.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини