RU

Стефанішина про ПДЧ у НАТО для України: В альянсі не хочуть дратувати Росію

08.06.2021, 18:21
Стефанішина про ПДЧ у НАТО для України: В альянсі не хочуть дратувати Росію - Фото
Ольга Стефанішина (скриншот із відео)

Зволікання зі вступом України в НАТО пов'язане з тим, що деякі члени альянсу "не хочуть дратувати Росію". Про це під час конференції "Демократія в дії" сказала віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції  Ольга Стефанішина. Її виступ транслювала Українська правда.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Якщо ми говоримо про наших партнерів, не лише про США, але про Нідерланди, країнах Бенілюксу, Німеччину – ніхто не хоче дратувати Росію. І ми часто чуємо, що тільки коли керівництво РФ зміниться, тоді Україна почує відповідь (на її прагнення вступити в альянс, – ред.)", – сказала Стефанішина.

Вона нагадала, що Росію не зупинило від агресії те, що в 2008 році на Бухарестському саміті НАТО чітко задекларувала, що підтримує прагнення України і Грузії щодо членства в цій організації, а також підтримує надання їм ПДЧ.

ДОВІДКА. У 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті прийняли декларацію. У ст. 23 говориться: "НАТО вітає євроатлантичні прагнення щодо членства в НАТО України та Грузії. Сьогодні ми домовилися, що ці держави стануть членами НАТО. <...> ПДЧ буде наступним кроком на їхньому шляху до членства. Сьогодні ми чітко заявляємо, що ми підтримуємо заявки цих країн про ПДЧ".

"Потрібно розуміти реальність. Це не те, що ми не маємо дратувати Росію. Ми говоримо про те, що необхідно захищати наші країни від міжнародних агресорів", – зазначила Стефанішина.

На питання, які її очікування від майбутнього саміту НАТО, на який не запросили Україну, віцепрем'єрка сказала, що все буде залежати від того, "що ми почуємо наступного тижня".

"Ми будемо знати, як взаємодіяти з тими країнами, які все ще скептично налаштовані  щодо України, і які бояться Росію. Дуже важливо почути конкретні заяви", – зазначила вона.

За її словами, Україна поки "не бачить перспектив того, що почує те, що хоче почути". "Але ми робимо все можливе, щоб почути чітку відповідь", – сказала віцепрем'єрка.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини