RU

СТБ: У правилах Євробачення нема пунктів про громадянську позицію

26.02.2019, 15:23
СТБ: У правилах Євробачення нема пунктів про громадянську позицію - Фото
Нацотбор на Евровидение (фото - пресс-служба СТБ)

У правилах проведення національного відбору на Євробачення немає вимоги перевірки громадянської позиції учасників. Організатор конкурсу вирішив з'ясувати це питання, "реагуючи на запит громадськості". Про це йдеться в заяві телеканалу СТБ, який проводить відбір і його трансляцію.

"У правилах немає жодного пункту, який стосується громадянської позиції учасника відбору, його гастролей в РФ, професійних або сімейних зв'язків. За 4 роки необхідність внесення такого пункту не ставилася", - сказано в заяві.

При цьому СТБ констатує, що зараз є "серйозний запит про те, може чи не може артист представляти Україну на міжнародному конкурсі Євробачення".

Однак при спробі врегулювати цей момент, тобто внести в правила проведення нацвідбору необхідність перевірки громадянської позиції, на думку СТБ, виникає три питання: якою має бути процедура перевірки артистів, чи відповідає вона демократичним підходам, хто це буде робити.

Організатор нацвідбору заявив, що під час нацвідбору ставив артистам політичні питання, тому що "не має права закривати очі на гучні обговорення в соціальних мережах і заяви самих артистів".

"Йдеться не про перевірку на патріотизм, а про реакцію на запит громадськості", - йдеться в заяві.

"Так, це болючі питання, але їх потрібно було озвучити, щоб надати кожному артистові можливість висловитися перед глядачем", - додали в СТБ.

Правила проведення нацвідбору прописані в угоді між телеканалом СТБ і НСТУ, і затверджені НСТУ.

Раніше  UA:Перший заявив, що ВАТ Національна суспільна телерадіокомпанія України і співачка MARUV, яка перемогла в національному відборі на Євробачення-2019, не дійшли згоди щодо умов договору, тому співачка не буде представляти Україну на конкурсі.

Глава правління НГТУ  Зураб Аласанія пояснив, що саме пункти про російські гастролі та політичні висловлювання учасників конкурсу викликали розбіжності між MARUV і UA:Перший.

Сама MARUV заявила, що в договір з ВАТ Національна суспільна телерадіокомпанія України були внесені пункти, згідно з якими вона нібито повинна була "виступати з гаслами" політичного характеру.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини