RU

Статус російської мови в Україні гойднувся вбік "проти"

30.09.2010, 15:00

Надання російській мові статусу державної підтримують 45% респондентів. Проти виступають 47%, не визначилися 8%. Про це свідчать результати дослідження, проведеного у вересні соціологічною групою "Рейтинг".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі "Рейтингу", в квітні 2010 року в цьому питанні соціологи фіксували паритет між "за" і проти" - 46% на 46%. Для порівняння, напередодні президентських виборів у жовтні 2009 року і відразу після виборів у березні 2010 року соціологічні дослідження зареєстрували баланс на користь "за" - 52% на 41% і 54% на 40%, відповідно.

Кількість тих, хто не визначився, залишилася фактично незмінною.

"Зміни викликані загостренням маркера на заході, з одного боку, і пом'якшенням на інших територіях, крім Донбаса. Сталася переорієнтація виборців, зокрема і частини Партії регіонів, на інші проблеми соціально-економічного характеру. Відповідно, питання мови - традиційний інструмент виборчих кампаній - не виглядає вже таким принциповим", - зазначили у "Рейтингу".

Соціологи зазначають, що значно пом'якшилися і інші "маркери-подразники" на зразок створення єдиної держави з Росією і Білоруссю, питання НАТО і Чорноморського флоту, приєднання до ЄС, але ближче до місцевих виборів ситуація може знову змінитися.

Соціологічне опитування проведене групою "Рейтинг" 9-16 вересня у всіх регіонах України методом особистого формалізованого інтерв'ю відповідно до опитувальника (face to face). Аудиторія - населення України у віці від 18 років. Опитані 2000 респондентів. Помилка репрезентативності: для позначень, близьких до 50%, похибка становить не більше 3%; до 30% - не більше 2,6%; до 10% - не більше 1,8%

Читайте про проблему в статті "Якою ви говорите..? Новий закон про мови">>>

Двомовність - за і проти: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини