RU

Стало відомо, чому Тайванчик вільно приїжджає у Київ

16.03.2011, 17:20
Стало відомо, чому Тайванчик вільно приїжджає у Київ - Фото
6cbfabbf9e6811a7c7e7f3d613584f28.jpg

Стало відомо, чому Тайванчик вільно приїжджає у Київ
Угода про екстрадицію злочинців між США і Україною не підписана через позицію американців. Водночас перебування в Україні Алімжана Тохтахунова (також відомого ім'ям Тайванчик) негативно позначиться на іміджі України. Про це заявив у коментарі ЛІГАБізнесІнформ народний депутат із фракції НУНС, член "Єдиного центру", колишній керівник українського "Інтерполу" (2005-2007) Кирило Куліков (на фото).

Так, К.Куліков, відповідаючи на питання, чому за усі роки незалежності не була укладена угода про екстрадицію з США, сказав: "Підводні камені" містяться безпосередньо у США. Питання угоди про екстрадицію залежить від позиції США. Крім того, це питання не тільки в компетенції МВС, але і в компетенції Генпрокуратури і Мін'юсту. Мін'юст - перший у цьому питанні".

"У свій час ми не встигли укласти відповідну угоду, тому що до певного моменту США вважали Україну країною, де є політичний тиск і переслідування з політичних мотивів. Крім того, треба розуміти, що це - дуже складний процес, адже у цьому питанні також залучений і Конгрес США", - наголосив політик.

Водночас, відповідаючи на питання, як раніше діяла схема видачі злочинців США, К.Куліков розповів: "Ми справді передавали зловмисників третій стороні, після чого злочинця екстрагували у США. Ми робили це як знак доброї волі, показуючи, що ми готові до такої співпраці з правоохоронними органами інших країн. Точно так само ми передавали злочинців Ізраїлю, багатьом іншим країнам".

Відповідаючи на питання, чому ця схема не діє щодо А.Тохтахунова, К.Куліков порадив поставити це питання представникам влади.

"З погляду правоохорони через невидачу Тохтахунова ми нічого не втратимо. Але з погляду іміджу - втрати будуть дуже великими", - резюмував екс-глава українського "Інтерполу".

Нагадаємо, раніше в одному з інтерв'ю росіянин А.Тохтахунов, оголошений у міжнародний розшук, визнав, що з приходом до влади в Україні Віктора Януковича став відвідувати Україну. Факт перебування в Україні А. Тохтахунова підтвердив народний депутат із фракції Партії регіонів Ян Табачник. "Я знайомий з ним. Те, що він був в Україні, я знаю. На жаль, я хворів тоді і його не бачив. Це було тоді, коли у Кобзона тут був концерт, і він приїхав в Україну", - зазначив він.

Пізніше стало відомо, що українське бюро Інтерполу не збирається заарештовувати або затримувати з метою екстрадиції російського громадянина А.Тохтахунова. "Справа у тому, що між Україною і США немає двостороннього договору про видачу злочинців, тому підстав його заарештовувати або затримувати з метою екстрадиції немає", - наголосив керівник робочого апарату українського бюро Інтерполу Василь Неволя.

Кирило Куліков: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини