RU

Стіна на кордоні з РФ: у Кабміні озвучені подробиці проекту

05.09.2014, 17:16
Стіна на кордоні з РФ: у Кабміні озвучені подробиці проекту - Фото
Стіну на кордоні з Росією будуть будувати в два етапи. На першому етапі кордон буде облаштовано від Чернігівської області до півночі Луганської, а також на кордоні з окупованим Кримом, а після завершення бойових дій - на іншій ділянці кордону в Донецькій і Луганській областях. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, про це сьогодні повідомив перший заступник голови Держприкордонслужби - директор департаменту охорони державного кордону Павло Шишолін, презентуючи проект на засіданні Кабміну.

Шишолін нагадав, що протяжність кордону України з Росією складає 2295 кілометрів. На сьогоднішній день кордон не облаштовано і навіть не проведена його демаркація. Найвразливішу ділянку відділяє від Росії Донецьку і Луганську області і становить 500 км.

"Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону повинні бути проведені в два етапи. На першому етапі провести облаштування ділянок, які знаходяться в даний момент за межами зони конфлікту і активних бойових дій, де ми можемо вже сьогодні розпочати роботи з інженерного облаштування кордону. В першу чергу в межах Чернігівської, Сумської, Харківської областей, а також частково північних районів Луганської області, починаючи від Городища до стику з Харківською областю", - сказав він.

Паралельно, за словами Шишоліна, повинна бути проведена робота на сухопутній ділянці адміністративного кордону з Автономною Республікою Крим, а також на морській території навпроти Маріуполя, Бердянська та Генічеська. "Передбачено, що основними елементами облаштування державного кордону будуть: на сухопутній ділянці - суцільні рови, ширина рову, не менше чотирьох метрів, глибина два метри. Далі - контрольно-слідові смуги, земляні та бетонні рови, рокадні дороги, різні системи оптичного і електронного спостереження, башти, електронно-сигналізаційні комплекси і різні фортифікаційні споруди, які будуть перешкоджати руху транспортних засобів і автомобілів з ​​території Російської Федерації", - сказав він.

Шишолін зазначив, що на морській ділянці кордону буде використана єдина система оптично-електронного спостереження, а також фортифікаційні споруди, які не допустять безперешкодної висадки з моря на сухопутні ділянки території України.

На адміністративному кордоні з АР Крим планується встановити контрольно-слідові смуги, рокадні дороги, системи оптично-електронного спостереження, а також земляні та бетонні вали, які перешкоджали б руху з півострова на материк. "На другому етапі планується подібне облаштування державного кордону на ділянці приблизно 400 кілометрів, коли будуть завершені бойові дії", - додав він.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підкреслив, що на реалізацію початкової стадії проекту "Стіна" в України є свої кошти. Відносно повної реалізації проекту, він зазначив: "В принципі, це питання безпеки не тільки України. Це питання безпеки Європи. Це фактично облаштування східного кордону Європи. Ми усвідомлюємо, що це дуже дорогий проект, і саме тому в рамках донорської конференції співпраці з європейським Союзом після затвердження цього проекту будемо звертатися з клопотанням про отримання фінансової та технічної допомоги на його реалізацію", - сказав він.

Нагадаємо, на сьогоднішній день не вирішено питання про демаркацію кордону між Україною і Росією. Після російської агресії офіційний Київ висловив готовність провести демаркацію держкордону з РФ в односторонньому порядку.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини