RU

США закликали відновити в правах Тимошенко і 13 членів команди

04.05.2012, 11:37
США закликали відновити в правах Тимошенко і 13 членів команди - Фото
Фото: EPA
США закликають український уряд припинити переслідування екс-прем'єра Юлії Тимошенкоо та інших високопоставлених державних діячів за колишньої влади і звільнити їх з-під варти. Про це йдеться в заяві представника США при ОБСЄ Іена Келлі.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Келлі заявив: "Проти колишнього прем'єр-міністра і 13-ти інших високопоставлених державних діячів колишнього уряду були порушені судові справи, а деяким з них і зовсім винесено обвинувальний вирок ... США закликають звільнити їх з-під варти і відновити їхні політичні і громадянські права".

Представник Вашингтона висловив стурбованість у зв'язку зі "станом Тимошенко, наданням їй необхідних медичних послуг, а також оголошеним голодуванням".

Келлі зазначив, що пом'якшення позиції по колишнім чиновникам і політикам особливо важливо для української влади напередодні головування Україні ОБСЄ в 2013 році.

Нагадаємо, Європа теж посилює тиск на Україну. Кілька президентів європейських країн з різних причин, - одні посилаючись на завантаженість, інші прямо пов'язуючи своє рішення з Тимошенко, - скасували поїздки на саміт Центральної Європи в Ялті, на якому буде присутній Янукович. Ще одним важелем впливу на режим в Україні може стати Євро-2012 - лідери Європи зараз серйозно розглядають можливість бойкотувати чемпіонат. Заходи в Україні, присвячені Євро-2012, не має наміру відвідувати ніхто з єврокомісарів.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини