RU

США сподіваються, що в Україні розслідують побиття журналістів

05.12.2013, 12:23
США сподіваються, що в Україні розслідують побиття журналістів - Фото
df2f7bd188f2e94360bead7ef35db838.jpg
Помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд сподівається, що в Україні буде проведено розслідування фактів побиття журналістів "Беркутом" на Банковій. Про це вона заявила на бліц-брифінгу, присвяченому питанням захисту представників ЗМІ.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Нуланд зазначила, що у неї запланована велика кількість зустрічей з представниками влади та громадських організацій з обговоренням цієї проблеми.

На питання, чи піде вона на Майдан, Нуланд не відповіла, запропонувавши стежити за її графіком. Журналісти передали Нуланд та представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуньї Міятович заяву, в якій закликають ОБСЄ сформувати моніторингову групу з правом бути присутнім на судах під час розгляду справ людей, затриманих на Банковій, і журналістів.

Крім того, журналісти просять ідентифікувати і покарати винних у побитті учасників мирного зібрання 30 листопада і подіях 1 грудня на Банковій і ввести видиму індивідуальну нумерацію шоломів бійців спецпідрозділу "Беркут", яка зробить можливою ідентифікацію бійців.

Представники ЗМІ показали Нуланд і Міятович помаранчевий жилет з написом преса і каску, в яких багато журналістів змушені працювати на вулицях Києва після подій на Банковій. "Ми просимо захистити права журналістів, щоб нам не доводилося працювати ось в таких шоломах, щоб ми могли реалізувати своє право на інформування суспільства. Дунья Міятович дуже позитивно до цього поставилася, і є інформація, що вони внесуть наші рекомендації в свою фінальну заяву. Ми також попросили міністрів ОБСЄ, які тут присутні, виступити з оцінкою ситуації в Україні, оцінкою дій Януковича, розгону мирних протестувальників і побиття журналістів. Сподіваємося, що через свої дипломатичні канали вони зможуть вплинути на ситуацію", - сказала представник журналістів.

Нагадаємо, інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ ініціює спільні дії ЗМІ щодо притягнення до відповідальності винних у побитті журналістів під час подій на Банковій першого грудня. Вже зібрана група юристів, які захищатимуть права постраждалих представників ЗМІ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини