RU

США сподіваються обійтися без санкцій щодо України

15.11.2012, 09:21
США сподіваються обійтися без санкцій щодо України - Фото
Бекстер Хант
У Державному департаменті США поки не мають наміру застосовувати санкції до України. Про це заявив голова відділу України, Молдови та Білорусі держдепу США Бекстер Хант в інтерв'ю Голосу Америки.

"Ми поділяємо позицію ОБСЄ та інших міжнародних спостерігачів щодо порушень під час виборчого процесу. А саме, проблеми зі свободою в медіа під час кампанії, дії виборчих комісій, у тому числі регіональних виборчих комісій, використання державних ресурсів на підтримку проурядових кандидатів, а також проблеми, з якими зіткнулися опозиційні кандидати. Ми підтримуємо занепокоєння порушеннями, які зафіксували міжнародні спостерігачі", - сказав Хант.

У той же час, за його словами, результати виборів не вплинуть на українсько-американські відносини. Уряд США заявляє про готовність далі підтримувати тісні взаємини як з урядом України, так і з опозицією.

"Ми будемо продовжувати працювати, як з урядом України так і з опозиційними силами для розвитку наших відносин. Ми будемо працювати на підтримку політичних та економічних реформ в Україні і підтримаємо висловлене Україною бажання інтегруватися з Європою, тому що в цьому майбутнє України і ми хочемо підтримувати цей процес. Ми спостерігаємо певні проблеми в Україні в останні роки, регрес демократії і ми спонукаємо уряд України як публічно так і приватно, вирішувати ці проблеми, і ми будемо це робити далі", - сказав Хант.

Що стосується можливих санкцій проти українських чиновників, то в Державному департаменті США кажуть, що воліють працювати, а не застосовувати санкції: "Ми віддаємо перевагу співпраці з урядом України замість того, щоб йти шляхом санкцій. Ми вважаємо, що саме співпраця з Україною є шляхом досягнення спільних завдань. Так що ми будемо продовжувати йти цим шляхом, хоча я не можу передбачити, що буде в майбутньому ".

Американський чиновник також заявив, що уряд США тісно координує свою політику щодо України з європейськими колегами. "Наші європейські партнери заявляли, що хотіли б просунути вперед процес підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Україною, але для цього Україна повинна зробити певні кроки щодо дотримання демократичних стандартів. Ми також підтримуємо цю позицію і вважаємо, що в інтересах України продовження  співпраці з нашими європейськими партнерами, щоб спробувати досягти намічених цілей", - підкреслив він.

Нагадаємо, вчора канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не бачить можливості для підписання Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною в даний час.

Вибори-2012: досьє партій
Вибори-2012: всі новини й  аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини