RU

США скорочують витрати на підтримку України і країн Балтії - ЗМІ

08.04.2015, 10:15
США скорочують витрати на підтримку України і країн Балтії - ЗМІ - Фото
Фото: army.mil
Оголошений Білим домом проект військового бюджету США на 2016-й рік передбачає менше коштів на програму "Посилення гарантій союзникам" (European Reassurance Initiative, ERI), ніж з цією ж метою вже виділено на 2015 рік. При цьому США переформатували витрати таким чином, що на військові навчання союзників в 2016 році може бути витрачено помітно більше коштів, ніж у поточному. Про це йдеться в аналітичному огляді  військового бюджету, підготовленому проектом War is Boring.

"Пентагон сподівається стримати Росію з невеликими витратами", - вважають автори дослідження.

Лише $800 млн з трильйонного бюджету, які Білий дім передбачає для Пентагону на 2016 рік, буде виділено на програму, головним завданням якої є стримування Росії на тлі її агресії проти України. Це рівно на 185 мільйонів доларів менше, ніж програма ERI отримала в цьому році, говориться в огляді.

Бюджет Пентагону на 2016 рік також не передбачає продовження нинішнього фінансування в розмірі 175 мільйонів доларів "на підтримку України і країн Балтії", звертають увагу автори матеріалу.

Головним акцентом програми в 2016 році мають стати військові навчання. Всього на ротацію американських військових та їх обладнання в Європі для різних військових навчань в 2015 році передбачено 470 мільйонів доларів - на 60 мільйонів більше, ніж у поточному році.

Плани приділити особливу увагу підготовці військ США і НАТО до операцій, які вимагають швидкого розгортання, ще на початку року анонсував заступник голови Пентагону Роберт Уорк. "Ми працюємо над тим, щоб поліпшити здатність НАТО швидко розгортати сили під час кризи, включно з посиленням сил швидкого реагування", - заявив тоді Уорк.

Джерело: Голос Америки

Читайте також: Чому "українська криза" як і раніше дуже небезпечна для Європи

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини