США повинні врятувати Європу від Путіна - експерт

24.03.2016, 15:23
США повинні врятувати Європу від Путіна - експерт - Фото
Володимир Путін (фото - EPA)
Повідомлення президента РФ Володимира Путіна про те, що він виведе більшу частину військ з Сирії, оскільки досяг там своїх цілей, може стати поганою новиною для США та їхніх партнерів по НАТО. Про це пише аналітик порталу Aviation Week Intelligence Деніел Кац в своїй статті для The Wall Street Journal Кац в минулому - солдат спецназу США.

Він вважає, що тепер, можливо, Путін знову зверне свою увагу на Україну, а також на її європейських сусідів, перш за все - країни Балтії.

Білий дім знає про таку можливість, тому і доручив збільшити фонд Ініціативи щодо забезпечення європейської безпеки (European Reassurance Initiative, ERI) вчетверо - до $3,4 млрд. ERI з'явилася в червні 2014 року як відповідь США на російську агресію в Східній Європі, щоб не допустити повторення дій РФ проти України в в країнах НАТО. Ключовий момент ERI - збільшення контингенту американських солдатів і озброєння в Європі. "На жаль, цього може бути недостатньо для захисту найвразливіших членів НАТО - країн Балтії, Латвії, Литви та Естонії. У них є численні російські громади і вони є частиною колишньої імперії, яку Путін хоче відродити", - нагадує Кац.

Уразливість Балтії стала очевидна після анексії Криму. Балтійські держави спільно можуть зібрати до 10 тис солдатів, в той час як по іншу сторону кордону, в західних регіонах Росії, є 22 тактичних батальйони, схожих на американські бригади, тільки менше, вказує Кац.

В рамках ERI США вже відправили важке озброєння на східні кордони НАТО - в Балтію, Польщу, Румунію і Болгарію. У кожній з цих країн буде присутня мінімум одна така бригада армії США. Але і цього недостатньо.

У січні Rand Corp. випустила звіт, згідно з яким російська армія зможе досягти околиць двох балтійських столиць за 36-60 годин - навіть за умови, що попередження про вторгнення надійде за тиждень до цього моменту. Щоб стримати згадані 22 тактичних батальйони армії РФ, буде потрібно 6-7 бригад армії США в повній бойовій готовності, підрахував Кац.

У лютому Центр стратегічних і міжнародних досліджень випустив другий звіт, в якому йдеться про те, що у Кремля є ще 18 тактичних батальйонів, які він також може відправити на війну. Це зажадає від НАТО збільшити свою присутність до 13 бригад, зазначає військовий експерт.

"З 2008 року Росія масштабно перевооружалась, в той час як НАТО скорочувало військові бюджети, а Вашингтон був стурбований Іраком і Афганістаном. Але з моменту анексії Криму Путін поглядає на Балтію тим же поглядом, і це турбує. Вторгнення Росії в Балтію малоймовірно, але щоб виключити його, США і їх партнери по НАТО повинні виставити сили, достатні для захисту цих країн", - робить висновок військовий експерт.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина