RU

США не вправі критикувати українських бійців - Білецький

15.06.2015, 10:56
США не вправі критикувати українських бійців - Білецький - Фото
Фото: liga.net
США не виконують умови Будапештського меморандуму і тому не має права давати оцінку Україні. Про це заявив народний депутат Андрій Білецький, коментуючи висловлювання американського сенатора Джона Коньєрса на адресу полку Азов і рішення не поставляти в Україну американські ПЗРК, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"По-перше, Америка не має морального права взагалі давати оцінку Україні та її збройним силам. Ця країна, маючи зобов'язання перед нами за Будапештським меморандумом, кинула нас в складну хвилину і кинула один на один з агресором. Можливо, що й жодного Азова не знадобилося б, як і інших добровольчих підрозділів, якби Америка виконувала свої зобов'язання перед союзниками", - сказав він.

"Азов і вчився сам, і зі своїми вміннями йому вдавалося перемагати. Тому я не думаю, що він дуже сильно втратить у боєздатності, якщо Америка відмовить нам у підготовці", - додав Білецький.

Коментуючи звинувачення на адресу Азова в неонацизмі, депутат сказав: "Насправді, Америка - це країна, яка свого часу без будь-яких моральних сумнівів навчала талібів проти Радянського Союзу, справжніх ісламських фундаменталістів і поставляла їм новітні системи озброєння, в тому числі "Стінгери". А та країна, яку вона називає союзником, її військові частини, обзиваються, принижуються і нам відмовляють в елементарному праві на самозахист. Ми віддали в руки американцям свою безпеку, віддавши найстрашніше озброєння на планеті - ядерне. А натомість вони не дають нам навіть примітивні системи протитанкового і протиповітряного озброєння".

Білецький висловив упевненість, що дії сенату і заяви Коньєрса є наслідком впливу на конгрес з боку РФ. "Я абсолютно впевнений, що це лобізм з боку Росії. Наскільки я знаю, сенатор, який подавав це, не має серйозного впливу в сенаті, що не член серйозних команд, людина, яка зайшла на свою останню каденцію за віком. І така людина, швидше все, стала провідником інтересів іншої держави", - вважає депутат.

За його словами, угрупування проросійських лобістів є і в Україні. Зокрема, такими він вважає групу Сергія Льовочкіна і партію Опозиційний блок.

Білецький також додав, що полк Азов буде розширено до окремої бригади спеціального призначення, щоб була можливість на законних підставах ввести до складу вже підготовлених бійців.

Раніше повідомлялося, що в Конгресі США з ініціативи конгресмена-демократа Джона Коньєрса і конгресмена-республіканця Теда Його прийняті поправки до законопроекту HR 2685, "Про витрати на оборону в 2015 році", згідно з якими полк Азов не будуть тренувати за гроші США, а Україна не отримає американські ПЗРК.

Як відомо, Будапештський меморандум - угода про гарантії суверенітету і безпеки України у зв'язку з приєднанням до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї - був підписаний 5 грудня 1994 року Україною, США, Великобританією і Росією.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини