США можуть ввести санкції проти української влади, - Пайфер

США можуть ввести санкції проти української влади, - Пайфер - Фото
31.01.2013, 17:03

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер сподівається, що офіційний Київ розуміє всю складність ситуації

У Конгресі США говорять про введення санкцій відносно українських посадових осіб. Про це Голосу Америки заявив колишній посол США в Україні, старший аналітик Інституту Брукінгса у Вашингтоні Стівен Пайфер.

Відповідаючи на запитання, чи можна очікувати більш критичної політики США щодо України з приходом Джона Керрі на посаду державного секретаря США, Пайфер сказав: "Я думаю, сьогодні слід уважно стежити за Конгресом. Надзвичайно критична резолюція по Україні, яку Конгрес прийняв у вересні, була прийнята одноголосно. Це означає, що не знайшлося жодного американського законодавця, який виступив проти його прийняття. Це означає, що в Конгресі існує найглибше занепокоєння тим, що відбувається в Україні ".

"У Конгресі ведуться розмови про введення санкцій відносно українських чиновників, про що йшлося ще два чи рік тому. Сподіваюся, що Київ розуміє і сприймає це як віддзеркалення цього глибокого занепокоєння", - додав він.

Разом з тим, Пайфер визнав, що важелі впливу в США дуже обмежені. "США неодноразово підкреслювали, що прогрес у відносинах України з США, як прогрес у відносинах з Європейським Союзом, буде залежати від демократичного прогресу в Україні. Саме тому я стурбований новими звинуваченнями Тимошенко. Враховуючи вже попередні порушення принципу верховенства права під час попередньої справи проти неї, я думаю, що вони не будуть сприяти покращенню взаємин України з ЄС і США", - пояснив колишній посол.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки готові розширити сферу застосування нашумілого закону Магнітського за межі Росії, зокрема, під його дію ризикує потрапити Україна.