RU

США далеко не вичерпали інструменти впливу на РФ - Пайєтт

31.01.2015, 12:28
США далеко не вичерпали інструменти впливу на РФ - Пайєтт - Фото
Джеффрі Пайєтт
Сполучені Штати готові продовжити підтримувати Україну і вводити обмежувальні заходи проти Російської Федерації за анексію Криму і вторгнення в Донбас. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив посол США в Україні  Джеффрі Пайєтт.

"Безумовно, Сполучені Штати підтримають будь-які кроки, які дозволять привести українські правила у відповідність з тими заходами, які США та ЄС прийняли проти Росії, щоб покарати її за порушення вашого суверенітету. Думаю, з часом вам вдасться повернутися до нормальних економічних відносин з Росією. Ми добре розуміємо, чому вони не можуть бути нормальними зараз, коли на вашій території воюють російські війська, вбиваючи українських людей", - заявив дипломат.

Пайєт запевнив, що Вашингтон володіє ще достатнім запасом заходів для впливу на Кремль.

"Ми, безумовно, далеко не вичерпали дії, до яких можемо вдатися. І ви чули від самого президента  Обами, що ми готові і далі піднімати ціну нинішнього поведінки Росії, якщо вона продовжить свій агресивний курс, який зараз проводить. Але одне з ключових правил, яке уряд США намагається дотримуватися в сфері санкцій, - це партнерство з Європою. Мені здається, іноді навіть провідні українські журналісти недооцінюють досягнення президента Обами, якому вдалося зберегти єдність з нашими європейськими партнерами, коли ми переходили до деяких дуже серйозних і гострих санкцій щодо Росії. Ще до початку цього конфлікту однією з очевидних цілей Росії було викликати розкол між Європою і США. До речі, прослушка дипломатів та оприлюднення відомої розмови - один з методів, спрямованих на розкол. Але Кремлю не вдалося цього досягти", - підкреслив американський посол.

На його думку, Україні слід диверсифікувати поставки в енергетичному секторі, щоб знизити залежність від Росії.

"Росія намагалася весь час вашої незалежності зберегти свою монополію в енергетичному секторі, чи йшлося про газ або про ядерну енергетику. Ви не повинні прагнути обов'язково, до нуля, позбутися від російських джерел. Вашою метою має бути диверсифікація. Україна - величезний ринок, країна з 45-мільйонним населенням. Покупець як споживач повинен мати важелі впливу. Ви отримаєте ці важелі, створивши таку ситуацію, коли зможете сказати Росії, "Газпрому": якщо вони не будуть давати ту ціну, яка вам потрібна, то ви звернетеся до іншого продавця . Це одна з тих речей, яких Путін будь-якою ціною намагається уникнути. Угода про постачання ядерного палива з Westinghouse і тільки що укладена угода про використане ядерне паливо з компанією Holtec International - важливі кроки в цьому напрямку, тому що вони дозволяють вам диверсифікувати джерела", - резюмував Пайєтт.

Дипломат також зазначив, що США усвідомлюють: через агресію РФ Балтійські країни "насправді в небезпеці".

"Росія, маючи право вето в РБ ООН, ядерну зброю і плюючи на міжнародне право, здається, по-перше, некерованою, по-друге, є руйнівником системи безпеки, що склалася в світі після останніх світових "гарячої" і "холодної" воєн. Як змусити Росію дотримуватися міжнародно-правової гігієни? Як відновити глобальну систему безпеки, зруйновану Кремлем? Якою вона повинна бути? Це актуально не тільки для України, але й для всього світу. Ще вчора неможливо було уявити, що Росія може напасти на країну - члена НАТО. Тепер, наприклад, ми розуміємо, що Балтійські країни насправді в небезпеці", - сказав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини