RU

США вважають, що Україна вже готова до ПДЧ

05.09.2008, 10:01

США виходять з того, що Україна та Грузія "виконали вимоги, необхідні для приєднання до процесу ПДЧ" в НАТО, і продовжують розраховувати на те, що рішення про приєднання цих країн до так званого Плану дій щодо членства в Альянсі буде ухвалено у грудні його міністрами закордонних справ. Прес-секретар Президента США Дана Періно підтвердила це сьогодні на регулярному брифінгу.

Один з авторитетних американських журналістів поцікавився, чи мають намір США "запрошувати" до НАТО Грузію, якщо там залишатимуться російські війська, і Україну - за наявності в Севастополі бази Чорноморського флоту РФ. Він нагадав, що, наприклад, європейським союзникам США ці перешкоди здаються досить вагомими. Д. Періно у відповідь сказала, що США почали підтримувати натівські спрямування Грузії та України "задовго до нещодавніх бойових дій". Відтоді, за її словами, ця підтримка "ніскільки не змінилася". "Думаю, прагнення приєднати ці країни, нові демократії, які хочуть жити в умовах свободи навіть посилилося у світлі подій останнього місяця", - додала вона.

"На самміті НАТО у квітні було вирішено, що, хоч там це питання не було остаточно улагоджено, у грудні відбудеться зустріч міністрів закордонних справ, щоб довести справу до кінця", - сказала Д. Періно, яку цитує ІТАР-ТАСС.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини