RU

США відзначили демократичний прогрес України

27.09.2011, 16:59
США відзначили демократичний прогрес України - Фото
906bd6334df8f78b855fb92a52eda6fe.jpg

США відзначили демократичний прогрес України

Україна та США підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері співпраці з питань ядерної безпеки. У церемонії взяли участь державний секретар США Хілларі Клінтон та міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Позбавлення світу від ядерної зброї - один з пріоритетів обох наших країн. І на самміті з ядерної безпеки в минулому році і президент Янукович, і президент Обама пообіцяли працювати разом для запобігання поширенню і охороні всіх вразливих ядерних матеріалів", - зазначила Клінтон, слова якої цитує прес-служба Держдепартаменту США.

Клінтон нагадала, що президент Янукович оголосив про рішення України позбутися всіх своїх запасів високозбагаченого урану до березня 2012 року, коли відбудеться наступний самміт з ядерної безпеки.

Вона нагадала, що в обмін на це США нададуть Україні фінансову і технічну допомогу.

"Меморандум про взаєморозуміння, який ми щойно підписали, формалізує наш намір повністю виконати зобов'язання, взяті нашими президентами в минулому році. Я думаю, справедливо буде сказати, що ми вже досягли значного прогресу", - зазначила вона.

Крім того, Клінтон прокоментувала громадсько-політичний стан України. Вона нагадала, що в цьому році Україна відзначила 20-у річницю незалежності. "Це дає нам можливість поміркувати над ще одним ключовим аспектом стратегічного партнерства між нашими країнами, нашої спільної прихильності демократії", - зазначила вона.

"Було нелегко побудувати сильну демократію після розпаду Радянського Союзу, але Україна досягла значних успіхів. Як ми знаємо, демократія будується на системі стримувань і противаг, справедливих і неупереджених інститутах, незалежній судовій системі, чесних законах про вибори, а також незалежних ЗМІ і громадянському суспільстві", - наголосила держсекретар США.

За її словами, США переконані, що Україна "знаходиться на шляху досягнення цих цілей, і ми закликаємо її продовжувати йти уперед". "Ми прихильники продовження демократичного прогресу в Україні. І тому, дуже важливо, щоб уряд уникав будь-яких дій, які можуть підірвати демократію і верховенство закону, політичної конкуренції. Ми вважаємо, що Україна знаходиться на порогу досягнення стабільної, функціонуючої демократії, яка буде сприяти її процвітанню і безпеці, зміцнювати свої відносини зі своїми партнерами і сусідами, і надати більше можливостей для українських громадян", - вважає Клінтон.

Хілларі Клінтон: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини