RU

США наполягають на ПДЧ для України у грудні

25.07.2008, 11:23

США продовжують виступати за найшвидше наближення України та Грузії до НАТО. У грудні США запропонують запросити обидві колишні радянські республіки до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). Про це заявив керівник відділу з європейських питань в держдепартаменті США Ден Фрід.

"На зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у грудні США запропонують надати Україні і Грузії ПДЧ", - наголосив Д. Фрід, якого цитує "Deutsche Welle".

Водночас, він звернув увагу на відсутність консенсусу стосовно питання вступу до НАТО в Україні. "Але це не є умовою для ПДЧ, оскільки тут йдеться не про членство", - зауважив американський дипломат. За словами Д. Фріда, ПДЧ не означає ні швидкого, ні автоматичного членства в НАТО.

Також Д. Фрід сумнівається в ефективності позиції Німеччини, яка значним чином сприяла тому, що Україна та Грузія через свої внутрішні проблеми не отримали запрошення до ПДЧ на самміті НАТО у квітні в Бухаресті. "Поки триває невизначеність, це є мотивом посилювати напругу", - зазначив представник держдепартаменту.

Нагадаємо, раніше Канцлер Німеччини Ангела Меркель під час візиту до Києва заявила, що Україна буде членом НАТО і запропонувала дипломатичну допомогу. Водночас, радник А. Меркель з питань безпеки Крістоф Гойсген зауважив, що в грудні Україну навряд чи запросять до ПДЧ в НАТО.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини