RU

США: Місцеві вибори в Україні були проведені гірше, ніж президентські

03.11.2010, 12:55
США: Місцеві вибори в Україні були проведені гірше, ніж президентські - Фото
a1a0c202e54c73dc7af8caa4ae2b203c.jpg

США: Місцеві вибори в Україні були проведені гірше, ніж президентські
Уряд Сполучених Штатів Америки готовий допомогти українській владі у реформуванні виборчого законодавства з метою усунення недоліків. Про це йдеться у повідомленні уряду США, яке є у ЛІГАБізнесІнформ.

"У попередніх повідомленнях від спостерігачів на виборах зазначено, що місцеві вибори в Україні 31 жовтня не відповідали рівню відвертості і чесності, встановленому останніми президентськими виборами, які відбулися раніше...", - зазначили у прес-службі американського уряду.

У листі йдеться, що вітчизняні і міжнародні місії спостерігачів, повідомили про численні процедурні порушення у день виборів. "Спостерігачі визнали поліпшення точності списків виборців" порівняно з останніми президентськими виборами", але вказали і на недоліки, такі як "недостатня підготовка членів виборчих комісій, які сприяли процедурним порушенням і організаційним проблемам", зазначили в уряді США.

"Джерелом проблем у день голосування спостерігачі і міжнародні експерти називають закон України про вибори, прийнятий у липні. Деякі ускладнення, створені новим законом, такі як неможливість участі нових партій, були пом'якшені або усунені завдяки змінам, прийнятим на вимогу Президента Віктора Януковича у вересні, - йдеться у листі.

"Проте інші аспекти законодавства і передвиборчі правила і процедури стали перешкодою внесенню певних кандидатів у бюлетені для голосування, дозволяли застосовувати адміністративний ресурс під час виборчої кампанії, створювали дисбаланс у складі виборчих комісій, ускладнювали процедури реєстрації і голосування", - йдеться у повідомленні.

Водночас у США підтримали бажання глави української держави В.Януковича провести реформу виборчого законодавства з метою усунення проблем. "Сполучені Штати готові допомагати Україні з реформою виборчого кодексу", - зазначили в уряді США.

Нагадаємо, раніше представники місії спостерігачів Ради Європи заявили, що вибори до органів місцевої влади в Україні, що відбулися 31 жовтня, не відповідали повною мірою стандартам Ради Європи.

Місцеві вибори – 2010


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини