RU

Справу стосовно Кучми розслідувано, - Пшонка

02.09.2011, 15:31
Справу стосовно Кучми розслідувано, - Пшонка - Фото
d23076be264cde27027391cb3c95c56e.jpg

Справу стосовно Кучми розслідувано, - Пшонка

За фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе заведено п'ять кримінальних справ, крім того, наразі розслідується окрема кримінальна справа стосовно екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка. Про це заявив генеральний прокурор Віктор Пшонка в Донецькій обласній прокуратурі в п'ятницю.

"Що стосується вбивства Гонгадзе, Кучми (справи стосовно другого президента України Леоніда Кучми, - ред.), Литвина (справи стосовно спікера Верховної Ради Володимира Литвина, – ред.)… Відповідь на це питання вже була. По вбивству Гонгадзе є п'ять кримінальних справ. Перше – це працівники міліції, які вже засуджені. Вони отримали своє покарання, тобто ті, які брали участь у вбивстві Гонгадзе. Друга кримінальна справа Пукача (стосовно екс-голови департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, - ред.) розглядається в суді, який (Пукач) є співучасником цього вбивства", - розказав генпрокурор, якого цитує Інтерфакс-Україна.

"Третя справа - ця справа Кравченка, екс-міністра (екс-міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, - ред.), яка йшла в суд разом зі справою Пукача, але суд вирішив виділити цю справу (де Кравченко виступає, як співучасник вбивства, - ред.). Четверта кримінальна справа – це Кучма – перевищення службових повноважень. Справа ця розслідується, матеріали надано Кучмі та його адвокатам, вони в даний момент ознайомлюються з томами кримінальної справи", - додав він.

Зі слів Пшонки, процес ознайомлення екс-президента Кучми з цими томами кримінальної справи триває, але він також наголосив, що у прокурора є право через суд скоротити час ознайомлення Кучми з матеріалами кримінальної справи.

П'ятою кримінальною справою, зі слів Пшонки, є фактова по вбивству Гонгадзе: "І в цій п'ятій кримінальній справі все, що стосується можливих замовників, організаторів вбивства". Генпрокурор наголосив, що ця справа також розслідується окремо.

"І плюс є ще кримінальна справа по Мельниченку, яка в даний момент розслідується слідчим управлінням СБУ", - додав Пшонка.

Справа Гонгадзе: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини