RU

Справа "васильківських терористів" втратила третього свідка

14.02.2012, 09:29
Справа
65f61671dab92a2efc6c351a8a3169b1.jpg
18 річний студент Максим Бондаренко, який є свідком у справі "васильківських терористів" заявляє, що 22-23 серпня цього року співробітники Управління Служби безпеки в Київській області незаконними методами змусили його дати неправдиві свідчення проти членів громадської організації "Патріот України".

Про це йдеться у скарзі Бондаренка, адресованій Генпрокуратурі, СБУ і Уповноваженому Верховної Ради з прав людини.

Як повідомила ЛІГАБізнесІнформ прес-служба "Патріота України", Бондаренко заявив, що співробітники СБУ погрожували йому відрахуванням з університету, переведенням у статус обвинуваченого і приміщенням в СІЗО в разі відмови давати неправдиві свідчення. Крім того, його постійно викликали на допити.

Згідно з повідомленням, через тиск СБУ Бондаренко був змушений оговорити підозрюваних у цій справі Сергія Бевза, Ігоря Мосійчука та Володимира Шпара . "Зокрема, я був змушений відзначити в своїх свідченнях, що будучи прихильником організації "Патріот України", я відвідував навчання у лісі в Харківській області, яким керував Шпара В.М., де висловлювалися націоналістичні ідеї і де я почув заклики до підриву пам'ятника Леніну в Борисполі. Насправді я ні разу не чув ніяких закликів від Шпара, Бевза, Мосійчука або інших членів ВГО "Патріот України", які б стосувалися насильницького повалення конституційного ладу або вчинення терористичних актів чи інших протизаконних дій", - сказав колишній свідок звинувачення.

Бондаренко підкреслив, що його заяву з цього приводу було представлено так пізно через побоювання нових репресій проти нього з боку СБУ.

Організація зазначає, що Бондаренко став вже третім свідком у справі "васильківських терористів", який відмовився від своїх свідчень, оскільки вони були дані під тиском. До цього з аналогічними заявами до правоохоронних органів вже зверталися Олексій Чернега та Юрій Бойко. При цьому, останньому навіть вдалося під час приватної бесіди з оперативним працівником СБУ Дмитром Єрмаковичем змусити останнього визнати факт фізичного і психологічного тиску на свідків, що було зафіксовано журналістами одного з телеканалів.

На даний момент справа "васильківських терористів" розглядається Києво-Святошинським районним судом Київської області.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини