RU

Справа Сергія Власенка:для чого використовують адвоката Тимошенко

12.11.2013, 15:52
Справа Сергія Власенка:для чого використовують адвоката Тимошенко - Фото
Сергій Власенко
Поновлення переслідування адвоката Юлії Тимошенко напередодні фінального звіту місії Кокса-Кваснєвського, який вирішує долю асоціації України та ЄС - погана новина для єврооптимістів. Характер фарсу цій справі додає і те, що розслідувати побутової сварки пристойної давності взялося Головне слідче управління Генпрокуратури. При цьому головна, моральна сторона питання - бив свою дружину опозиційний політик чи ні, зацікавлених осіб хвилює найменше. Сьогодні Печерський районний суд Києва визначить для Сергія Власенка запобіжний захід. Що стоїть за новою, раптовою хвилею переслідування Власенка, наскільки в цій справі важлива персона самого підозрюваного - свої версії того, що відбувається для ЛІГАБізнесІнформ висловили політичні і правові експерти.

Привіт Коксу і Кваснєвському

Поновлення справи трирічної давності щодо Сергія Власенка - це спроба спровокувати опозицію на емоційну реакцію, яка пригальмувала б процес про пошуки варіантів лікування Тимошенко за кордоном, який проходить зараз в Раді. У цьому випадку підписання угоди про асоціацію з ЄС, швидше за все, не відбудеться. Так вважає політолог, професор кафедри НаУКМА Олексій Гарань

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
. "Партія регіонів

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
всіляко затягує, блокує вирішення питання по Тимошенко. Виглядає так, що Янукович серйозно розглядає можливість не підписання угоди у Вільнюсі, але при цьому намагається зняти з себе відповідальність. У цьому він великі надії покладає на непродумані кроки опозиції зі зриву переговорного процесу. Ось для чого потрібен Власенко", - каже політолог. Чи загрожує Власенку тюремний термін? Гарань вважає, що наслідки можуть бути самі непередбачувані, тому що в нашій країні правосуддя - вельми умовна категорія.

З тим, що опозиційний адвокат сам по собі не потрібен ні Генпрокуратурі, ні владі в цілому, погоджується Андрій Золотарьов, політолог, керівник центру "Третій сектор". "У справі Власенка право використовується в політичних цілях. Це яскрава ілюстрація вибірковості правосуддя. Три роки справі не давався хід, а сьогодні підгадали і реанімували його якраз під саміт у Вільнюсі. Ця справа - чіткий знак Євросоюзу про те, що гра триває, і бажання української влади підписати асоціацію - не такий вже доконаний факт", - вважає Золотарьов. Адвокат Тимошенко використовується владою в якості живого орієнтиру, сигналу для більш серйозних гравців. У дусі "Ви хочете Тимошенко? Щоб ви розуміли, що ми про це думаємо, ось вам фокус з її захисником".

Зазначимо, що ця версія, напевно, не сподобалася б самому Власенку. Він, за підсумками вчорашнього допиту в ГПУ, наполягав на своїй незамінності у справі Тимошенко, і про те,  що замовники її кримінальних справ хочуть за допомогою усунення Власенка послабити захист екс-прем'єра.

Кілька кримінальних справ проти Тимошенко, обвинувальний вирок і висновок екс-прем'єра вже самі по собі говорять про те, про ККД її захисту - величина умовна. Справа тут не стільки в професійних якостях Власенка і команди, а, скоріше в особливостях вітчизняного судочинства і політичному характері справ Тимошенко. Заява Власенка про те, що його переслідування пов'язане саме з небажанням влади бачити його в залі суду в якості небезпечного супротивника у справі Тимошенко - явне перебільшення. Так вважає політолог Андрій Золотарьов. "У даному випадку мова про політику. Версія про те, що Тимошенко хочуть позбавити сильного адвоката, якої дотримується сам Власенко, нежиттєздатна. У Тимошенко сильна команда захисників, яка не тримається на одному лише Власенку. І, найголовніше, у справі Тимошенко роль адвокатів взагалі перебільшена", - вважає він.
Небоженко: Такі справи зазвичай розглядають районні або міські прокуратури, але ніяк не генеральна. Упевнений - у ГПУ самим соромно, що доводиться займатися сімейними розбірками. Над ГПУ будуть тихо сміятися прокурори і слідчі нижчої ланки
Говорячи про роль особистості в судах і прокуратуру, варто згадати колишнього першого заступника генпрокурора  Рената Кузьміна, з яким пов'язували перші виклики Власенка в ГПУ у березні нинішнього року. Взаємні образи Кузьміна і Власенка давали привід припускати, що за переслідуванням адвоката стоїть особиста ініціатива політично активного заступника генпрокурора. Але Кузьміна в Генпрокуратурі вже немає, а проблеми Власенка від цього не припинилися.

Рівень прокуратури

"Інкриміновані Сергію Власенку нанесення тілесних ушкоджень дружині, якщо й мали місце, то близько двох років тому, тому терміни давності притягнення до кримінальної відповідальності закінчилися. І сам "сюжет" підозри навіть мильної опери не гідний. Справа проти Сергія Власенка - ганьба нашої держави. Та й з якого часу ГПУ займається справами про легкі тілесні ушкодження?", - так емоційно прокоментувала зазначену справу і роль в ній Генпрокуратури юрист Валентина Теличенко (адвокат Мирослави Гонгадзе - ред.) На її думку, справа Власенка неспроможна з юридичної точки зору, і, рано чи пізно обернеться необхідністю виплатити компенсацію за його незаконне переслідування.

Справа Власенко - не рівень Генеральної прокуратури, це розуміють і в ГПУ, проте не можуть противитися наказам перших осіб - реальних ініціаторів гри, частиною якої виявився адвокат Тимошенко. Так вважає політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко. "Такі справи зазвичай розглядають районні або міські прокуратури, але ніяк не Генпрокуратура. Упевнений, що в ГПУ самим соромно, що доводиться займатися сімейними розбірками. Над Генпрокуратурою будуть тихо сміятися прокурори і слідчі нижчої ланки", - каже Небоженко.

На думку Небоженка, сьогоднішній тиск на Власенка - це продовження знущання над Тимошенко, спроби дискредитувати, виставити в аморальній світлі її адвоката, але реального терміну Власенко не отримає. "Великі неприємності Власенка не чекають - вони зникнуть до 29-го листопада, після саміту у Вільнюс , як би він не завершився. Після чого Генпрокуратура з огидою забуде про цю справу", - вважає експерт.

Путін. акція прикриття

Ще одну версію причин чорної смуги в житті Власенка назвав політтехнолог, директор компанії Berta Communications Тарас Березовець. Він також вважає, що захисник Тимошенко може використовуватися для спроби зриву асоціації з ЄС - через провокацію опозиції. Але це не єдина версія . "Скандальним вкиданням справи Власенка в інформаційне поле влада намагається заглушити іншу тему - таємничих переговорів Януковича і Путіна в минулі вихідні. Де був наш президент? Що було предметом з бесіди і якими будуть результати їхньої зустрічі? Деякий час, обговорюючи Власенка, громадськість та ЗМІ будуть дуже зайняті, щоб говорити і писати про Путіне і Януковича", - сказав Березовець.

Не дивлячись на конспірологічность даної версії, варто відзначити, що тема Власенка дійсно витіснила факт секретних переговорів Януковича і Путіна з політичного порядку денного. У всякому разі, опозиція почала захоплено обговорювати сюжет про Власенка. До речі, Тарас Березовець також вважає, що в'язниця Сергію Власенку не загрожує.

Нагадаємо, що поновлення давно минулих справ - актуальний тренд правоохоронної системи. Раніше за бійку в Одесі шестирічної давності був заарештований і на сьогодні очікує рішення суду в СІЗО екс-депутат-регіонал, скандальний одеський бізнесмен Ігор Марков. Навіть якщо в обох випадках вина фігурантів буде доведена, виборчий характер переслідування буде очевидний - правосуддя використовується в політичних цілях і у кожної, навіть здавалося б забутої, кримінальної справи, є майбутнє. Особливо ​​якщо її фігурант - політик чи видатний громадський діяч.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини