Справа Онищенка: "Засвітилися" фірми Єремеєва, Кацуб і Жванії

30.06.2016, 14:27
Справа Онищенка:
Олександр Онищенко (фото - slovoidilo.ua)
Компанії з груп Давида Жванії, покійного Ігоря Єремєєва, а також Володимира і Сергія Кацуб можуть мати відношення до злочинних схем народного депутата Олександра Онищенка, "газова справа" якого розслідується антикорупційними структурами. Такою інформацією діляться автори розслідування на сайті Наші гроші, посилаючись на подання глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького в парламент про притягнення нардепа до кримінальної відповідальності.

У тексті подання, зазначає джерело, зазначено, що Онищенко нібито має повний контроль над діяльністю підприємств ТОВ Надра Геоцентр, ТОВ Фірма Хас і ТОВ Карпатнадраінвест, які, в свою чергу, є операторами за договорами про спільну діяльність з ПАТ Укргазвидобування. Автори розслідування говорять, що до складу засновників перерахованих компаній входять фізичні та юридичні особи, які, за даними НАБУ, представляють Онищенка, його мати Інесу Кадирову і довірену особу нардепа Валерія Пісного.

Окремі співзасновники згаданих фірм представляють інтереси і інших угруповань, чиї представники не вказані в прокурорському поданні Холодницького, відзначає видання.

Станом на 29 червня в ЄДРПОУ засновниками ТОВ Фірма Хас (код 21237338) зазначені:

- Олександр Онищенко (16% статутного капіталу);

- Ведестіма трейдинг лтд (Кіпр, 10%), представником фірми є Пісний;

- Остексперт лімітед (Кіпр, 24%), від імені фірми діяла Кадирова;

- Баладор трейдинг лімітед (Кіпр, 16,6%), з іншої судової справи відомо, що цю фірму представляв Діамантбанк Жванії. У свою чергу прізвище Жванії згадується в поданні Холодницького - йому Онищенко позичав $6,5 млн;

- ТОВ Думкам - реєстр (16,6%), фірма прописана в Луцьку по вул. Дубнівська, 23 разом з ТОВ Континіум-Укрнафта-ресурс з групи "єремєєвців". Основним засновником і директором є Тетяна Машеровська (не фігурує в поданні), яка є міноритарним акціонером Банку інвестицій і заощаджень єремєєвської групи. Також в співзасновників є фінансовий аналітик групи Єремєєва Континіум Віталій Запотоцький і ще одна міноритарний акціонер БІЗ Світлана Юраш;

- Наваріс лімітед (Кіпр, 16,8%), у відкритих джерелах немає згадок про таку компанію, проте відомо про Навартіс лімітед (різниця в одну букву "т" в першому слові назви). Ця компанія раніше володіла фірмою Техпроект і, за даними BusinessNewEurope, власником офшору був Олександр Кацуба, недавно затриманий у справі про розкрадання бензину в Нафтогазі України.

Справа Онищенка: "Засвітилися" фірми Єремеєва, Кацуб і Жванії

Засновниками ТОВ Карпатнадраінвест (код 31789453) за даними ЄДРПОУ є:

- Тетяна Мироненко (24,9%), київський адвокат, співзасновник ТОВ Лекс енд ло разом з Андрієм Нікітіним та Анастасією Терещук;

- Роман Дробях (0,4%), відомий як засновник ТОВ Національна корпорація розваг, яка займалася концертною діяльністю в Україні;

- Лія Каландія (24,9%), відома як директор ПТ Ломбард Карман Очігава Т.О і Компанія;

- Ліа Кварацхелія (24,9%), помічниця нардепа Володимира Кацуби, батька затриманого екс-заступника голови Нафтогазу Олександра Кацуби. Також очолювала Благодійний фонд "Майбутнє будуємо разом. Сергій Кацуба", що належить ще одному синові Кацуби, який також був заступником голови Нафтогазу і курирував тендери з купівлі вишок Бойка. Зараз Сергія Кацубу не арештовано;

- Фастило трейдинг лтд (Кіпр, 24,9%), ця компанія уповноважила Онищенка бути її довіреною особою (в уявленні є посилання на відповідну довіреність). Раніше Онищенко сам володів часткою в Карпатнадраінвест, яка і була оформлена на кіпрську фірму.

Також серед співвласників Карпатнадраінвест раніше був Сергій Кацуба, який згодом оформив свою частку на росіянина Володимира Дельдінова, відзначає видання.

Справа Онищенка: "Засвітилися" фірми Єремеєва, Кацуб і Жванії

За даними джерела, засновником ТОВ Надра Геоцентр (код 34763705) є тільки Фастило трейдинг лтд, а кінцевими бенефіціарними власниками кіпрського офшору в ЄДРПОУ вказані Ана Корелідоу і Ніколета Гарофіна Ангонас. Однак в представленні Холодницького зазначено, що довіреною особою Фастило трейдинг лтд є сам Онищенко.

Згідно з інформацією НАБУ, газова схема Онищенка завдала державі збитків на три мільярди гривень.

Вищезазначені три фірми є партнерами Укргазвидобування в договорах про спільний видобуток газу. Їх звинувачують у продажу газу за заниженими цінами іншим фірмам з групи Онищенка. Тому Укргазвидобування втрачала прибуток від такої діяльності приватних партнерів, які виводили прибуток через фірми-прокладки, йдеться в розслідуванні.

Читайте також: Справа Онищенка: для фігурантів вимагають 1,6 і 0,25 млрд грн застави

15 червня детективи НАБУ і прокурори САП в рамках розслідування корупційної схеми із перепродажу газу, видобутого в рамках спільної діяльності з Укргазвидобуванням, зробили 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві. В результаті затримали 10 осіб, яких підозрюють у причетності до газової схеми, і заарештували їх на 60 діб.

17 червня генпрокурор підписав і направив до парламенту подання про дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт народного депутата Олександра Онищенка, як одного з організаторів корупційної схеми із перепродажу газу.

Новий - 11-й - фігурант схеми Онищенка був затриманий при спробі виїзду в РФ 28 червня.

Читайте також: Онищенко розповів, хто у нього хоче відібрати бізнес

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников