RU

Справа Автомайдану: колишня суддя розповіла про тиск Банкової

13.11.2015, 15:24
Справа Автомайдану: колишня суддя розповіла про тиск Банкової - Фото
507a26d4c3fa43da41f1560b79e069a2.jpg
Колишня голова Оболонського районного суду Києва і чинний член Вищої ради юстиції Ірина Мамонтова дала свідчення про тиск з боку співробітників Адміністрації президента України в кінці 2013 - початку 2014 року, які вимагали посилення покарання для активістів Автомайдану і якнайшвидшого розгляду їхніх справ. Про це в ході ХІІІ з'їзду суддів України від 12 листопада заявив адвокат Роман Маселко, який представляє інтереси учасників Революції Гідності.

Адвокат зачитав фрагменти стенограми допиту Мамонтової.

"Наприкінці грудня 2013 року мені надійшов дзвінок від співробітника Адміністрації президента України. Зазначений чоловік сказав мені, щоб протоколи про адміністративні правопорушення якнайскоріше були зареєстровані і розглянуті. Також він зазначив, що враховуючи обстановку, що склалася в країні, необхідно за цими матеріалами обирати стосовно правопорушників максимально можливе стягнення. Після новорічних свят ще кілька разів надходили дзвінки з Адміністрації президента України Зазначені особи просили, щоб протоколи про адміністративні правопорушення швидше розглядалися", - розповіла вона.

За словами екс-глави Оболонського райсуду, 17 січня 2014 року були прийняті перші рішення у справах Автомайданівці, у вигляді стягнення їм призначили штраф.

"У цей же день після обіду був телефонний дзвінок від зазначених мною співробітників Адміністрації президента України. У ході розмови мені було висловлено невдоволення такими покараннями і було відзначено, що це суперечить інтересам держави. На це я відповіла, що не можу впливати на рішення, які приймаються суддями У відповідь мені було повідомлено, що я не можу належним чином організувати роботу суду, що необхідно було визначити суддів, які повинні були розглядати цю категорію справ", - повідомила Мамонтова.

Вона також розповіла про обставини свого звільнення.

"У понеділок 20 січня 2014 року в першій половині дня мені знову зателефонували з Адміністрації президента України і повідомили, що керівництво незадоволено моєю роботою, а також, що на мене скаржаться співробітники прокуратури. На це я відповіла, що готова написати заяву про звільнення з посади голови суду, мені сказали, що їх це влаштовує Цього ж дня я написала заяву про звільнення за власним бажанням і залишила на столі у себе в кабінеті", - процитував адвокат слова Мамонтової.

На засіданні Вищої ради юстиції 11 лютого 2014 ргоку було прийнято рішення про її звільнення з посади голови суду.

За словами Маселка, слідство встановило, що Мамонтова отримувала дзвінки з телефону, що належав Вадиму Івановичу Фесенку, який з 1 січня 2013 року було керівником головного управління з питань судоустрою Адміністрації презиента України.

"Після звільнення пані Мамонтової близько 20 суддів Оболонського суду прийняли рішення про позбавлення прав 41 учасника автопробігу, включаючи виконуючого обов'язки, після цього були резонансні арешти та інші події. Ці свідчення не єдині, показання є ще, але їх недостатньо, щоб розслідувати належним чином" , - підкреслив адвокат.

Маселко закликав допомогти слідству інших суддів, на яких під час Євромайдану чинили тиск співробітники Адміністрації президента.

Виступ адвоката - з 7:27


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини