RU

Справа Гандзюк: вимагають відставки Авакова й Луценка

05.11.2018, 15:33
Справа Гандзюк: вимагають відставки Авакова й Луценка - Фото
Екатерина Гандзюк (фото - Facebook)

Ряд правозахисних та громадських організацій України вимагають відставки керівників МВС і Генпрокуратури Арсена Авакова і Юрія Луценка, які, на їхню думку, саботували реформу правоохоронних органів. Про це йдеться в заяві Коаліції в захист громадянського суспільства в зв'язку з убивством Катерини Гандзюк.

У заяві наголошується, що розслідування нападів на Гандзюк та інших активістів проходить неефективно.

"На жаль, це і щонайменше сотня інших нападів на цивільних активістів, які відбулися на підконтрольній уряду України території після Євромайдану, не розслідуються ефективно", - сказано в тексті.

Правозахисники кажуть, що навіть в тих поодиноких випадках, коли нападників встановлено, практично ніде не встановлено замовників цих атак, тому, на їх погляд, хвиля нападів на громадських активістів тільки наростає.

Підписанти вважають, що причинами нападів на активістів є "корупція, безкарність і відсутність ефективної реформи поліції і прокуратури".

"Ми обурені станом розслідування нападів і вбивств громадських активістів і вимагаємо відправити у відставку керівництво херсонської поліції, яка з самого початку саботувала розслідування нападу на Катерину Гандзюк, а також вимагаємо відставки генерального прокурора України Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, які саботували реформу правоохоронних органів в Україні", - сказано в заяві.

Громадські працівники наполягають на проведенні ефективного розслідування вбивства Гандзюк і нападів на інших активістів, а також на публічному звіті про заходи, вжиті для встановлення і покарання замовників.

4 листопада, в лікарні померла радниця мера Херсона і суспільно активна жителька міста Катерина Гандзюк, на яку 31 липня 2018 року невідомий напав на Катерину Гандзюк і хлюпнув їй сірчаною кислотою в обличчя. Її госпіталізували з опіками 40% тіла. У поліції повідомили, що четверо з п'ятьох підозрюваних у нападі зізналися в злочині, всі вони - екс-учасники АТО.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини