RU

ЄСПЛ зобов'язав виплатити 30 тис.євро батьку загиблого від тортур

03.10.2013, 17:27
ЄСПЛ зобов'язав виплатити 30 тис.євро батьку загиблого від тортур - Фото
Європейський суд з прав людини
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) призначив компенсацію в розмірі 30 тисяч євро українцю, чий син помер у в'язниці від тортур. Таке рішення у справі "Юрій Щокін проти України " суд виніс сьогодні.

Як говориться в прес-релізі ЄСПЛ, суд встановив, що українська влада не провела ефективне розслідування інциденту, до якого, можливо, були причетні співробітники колонії. "Українська влада не гарантувала захист ув'язненого, що знаходився під їх відповідальністю", - зазначив ЄСПЛ.

У січні 2003 року громадянин України Юрій Щокін звернувся до ЄСПЛ зі скаргою про те , що керівництво колонії, в якій відбував покарання його син, і влада не змогли забезпечити йому захист, внаслідок чого він помер від тортур.

У рішенні ЄСПЛ говориться, що син Щокіна в колонії став жертвою жорстокого насильства, - він отримав численні удари палицею, що викликало кровотечі і синці, у нього були зламані ребра, мали місце як мінімум два випадки сексуального насильства. "Ці дії відбувалися в черговій і душовій кімнатах, і в туалеті, тобто в комунальних частинах в'язниці, протягом кількох годин", - зазначає суд.

Крім того, Європейський суд з прав людини встановив, що розслідування вказувало на можливу участь у тортурах персоналу колонії, однак працівник, що був об'єктом розслідування, зник.

У зв'язку з цим ЄСПЛ визнав порушення положень Європейської конвенції з прав людини щодо права на життя (ст.2), факт тортур (ст.3), а також дійшов висновку, що ретельне розслідування проведено не було  і " відповідальність влади (за інцидент, - ред.) було проігноровано". Батькові загиблого призначена компенсація в 30 тис. євро.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини