RU

ЄСПЛ заборонив Росії застосування військової сили в Україні

14.03.2014, 15:53
ЄСПЛ заборонив Росії застосування військової сили в Україні - Фото
Європейський суд з прав людини
Невиконання рішення Європейського суду з прав людини про заборону застосовувати військову силу в Україні загрожує для Росії санкціями. Про це повідомив на брифінгу міністр юстиції України Павло Петренко, передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ.

Петренко зазначив, що вчора Міністерство юстиції від імені України подало заяву до Європейського суду з прав людини проти Росії щодо прийняття рішення про неприпустимість застосування сили та військового контингенту, яке може привести до порушення прав громадян та створення небезпеки для їхнього життя і здоров'я на території України.

ЄСПЛ протягом декількох годин прийняв заяву до виробництва і, відповідно до пункту 39 регламенту ЄСПЛ, прийняв забезпечуючі заходи, фактично заборонивши Російській Федерації використовувати військовий контингент на території України.

Петренко також повідомив, що це рішення вже вчора було опубліковано на  сайті ЕСПЛ. "Хочу вас проінформувати, що це рішення фактично є сигналом першої міжнародної судової інстанції про те, що на території України незаконно перебувають військові іноземної держави, про те, що це становить загрозу для життя і здоров'я мирних громадян і про те, що Росія як країна, що є учасницею Ради Європи, зобов'язана виконувати конвенцію і зобов'язана негайно повернути своїх військових в місця дислокації. У тому випадку, якщо це рішення не буде виконано, Росії це загрожує санкціями і відповідальністю, передбаченими міжнародним законодавством", - сказав він.

Петренко підкреслив, що чиновники, які давали вказівки про перебування російських військових на території України, також в майбутньому можуть бути притягнуті до відповідальності. "Невиконання цього рішення суду означає можливість застосування санкцій та стягнення компенсацій з Російської Федерації на користь України. Ми сподіваємося, що Російська Федерація як член Ради Європи виконає це рішення суду. Інакше це означатиме фактично односторонній сигнал від цієї країни про порушення принципів членства в Раді Європи", - підкреслив Петренко.

Він зазначив, що уряд України проводить комунікації в рамках регламенту Європейського суду, в ході якої Євросуду щодня надаються відеодокази і письмові докази, що підтверджують загрозу для життя і здоров'я українських громадян. За словами Петренка, це стосується і викрадання активістів в Криму, побиття журналістів, а також створення загрози для жителів Криму.

Міністр висловив упевненість в тому, що найближчим часом Європейський суд прийме остаточне рішення за заявою української сторони. Петренко повідомив, що якщо Росія не припинить порушувати права України як суверенної держави, Україна звернеться і в інші міжнародні судові інстанції, зокрема, суд при Організації об'єднаних націй.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини