RU

ЄСПЛ відмовив у застосуванні заходів через голодування Савченко

14.02.2015, 15:37
ЄСПЛ відмовив у застосуванні заходів через голодування Савченко - Фото
Надія Савченко (фото - ru.tsn.ua)
Європейський суд з прав людини відповів офіційною відмовою на звернення захисників Надії Савченко щодо застосування термінових заходів для порятунку життя (за правилом 39 суду). Як повідомили в прес-службі суду, таке рішення було прийнято ще 10 лютого, але оприлюднено тільки зараз.

В ЄСПЛ вирішили, що ситуація не має винятковий характер, який вимагав би прийняття Судом з прав людини проміжного рішення. Вирішивши не вводити відносно Савченко виняткові проміжні заходи, Суд водночас закликав її припинити голодування, а також направив до РФ запит щодо того, яка дійсна ситуація в цій справі.

Нагадаємо, 9 лютого захист Савченко звернувся до ЄСПЛ з проханням про застосування правила 39 - за цим правилом Страсбург може зобов'язати Росію вчинити певні дії ще до того, як в ЄСПЛ буде прийнято рішення по суті справи.

У поясненні суду йдеться, що застосування правила 39 можливо тільки у виняткових випадках, коли дії держави-учасниці Ради Європи стосовно одного з позивачів в ЄСПЛ можуть завдати непоправної шкоди цьому позивачеві.

Добровільне голодування позивача, відповідно до практики ЄСПЛ, не є підставою для цього, адже така особа (зокрема, Надія Савченко) сама завдає шкоди здоров'ю відмовою приймати їжу.

Джерело: Європейська правда

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини