RU

ЄСПЛ: Тимошенко везли до лікарні без застосування тортур

30.04.2013, 13:17
ЄСПЛ: Тимошенко везли до лікарні без застосування тортур - Фото
Юлія Тимошенко (фото - ЕРА)
Сьогодні Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив, що стосовно екс-прем'єра  Юлии Тимошенко не застосовувалися тортури. Такий висновок стосується передбачуваного застосування насильства щодо Тимошенко під час її перевезення до лікарні 20 квітня 2012 року.

В офіційному прес-релізі у справі "Тимошенко проти України", зокрема, сказано: "ЄСПЛ більшістю голосів ухвалив, що не було порушення статті 3 (заборона тортур або нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження чи покарання) щодо передбачуваного побиття Тимошенко під час її перевезення в лікарні 20 квітня 2012 року і по ефективності розслідування скарг з цього приводу".

Нагадаємо, сьогодні Європейський суд з прав людини оприлюднив своє рішення у резонансній справі "Тимошенко проти України". Суд вирішив, що арешт Юлії Тимошенко є політично вмотивованим. Скарга, яку розглядав Європейський суд з прав людини, стосується так званої "газового справи".

Юлія Тимошенко була заарештована в залі Печерського райсуду Києва 5 серпня 2011 року. Пізніше рішенням райсуду вона була визнана винною в перевищенні влади (ст.365 КК України) при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 році і засуджена до семи років ув'язнення. Захист екс-прем'єра звернулася до ЄСПЛ зі скаргою на незаконність її затримання 10 серпня 2011 року. Адвокати Тимошенко вважають, що в результаті рішень українських судів і влади були порушені положення Європейської конвенції з прав людини. Захист екс-прем'єра заявляла, що якщо Євросуд визнає незаконність затримання і арешту Тимошенко, українська влада може обмежитися лише виплатою грошової компенсації ув'язненої, оскільки в рішеннях ЄСПЛ не говориться про дії, за допомогою яких держава має відновити порушені права людини.

Досье на Юлию Тимошенко

Рішення Євросуду за скаргою Тимошенко: повний текст
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини