RU

ЄСПЛ розпочав розгляд скарги Тимошенко

28.08.2012, 16:56
ЄСПЛ розпочав розгляд скарги Тимошенко - Фото
Європейський суд з прав людини

Європейський суд з прав людини розпочав розгляд скарги колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко за чотирма статтями Європейської конвенції прав людини.

Сторону Тимошенко представляють адвокати Сергій Власенко, Валентина Теличенко і дочка Євгенія. Україну представляє уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький, передає Інтерфакс-Україна.

Слухання проходять у відкритому режимі, по завершенні яких подальше обговорення пройде за зачиненими дверима. Рішення буде прийнято на більш пізній стадії.

У ЄСПЛ у справі Тимошенко головує суддя з Люксембургу, який розглядав і справу Юрія Луценка - Діна Шпільмана. Всього в розгляді бере участь 8 суддів, включаючи головуючого.

Зокрема, до складу суду увійшли Марк Віллігер від Ліхтенштейну, Карел Гюнгвірт від Чехії, Боштьян Зупанчіч від Словенії, Ганна Юдківська від України, Анжеліка Нусбергер від Німеччини, Андре Потоки від Франції та Анн Пауер-Форд від Ірландії.

У слуханнях уже виступили уповноважений у справах ЄСПЛ Кульчицький, промова якого тривала близько півгодини, адвокат Теличенко, яка виступала близько 25 хвилин. Промова адвоката Власенка тривала близько 10 хвилин, після чого почалася сесія питань-відповідей.

Як повідомлялося раніше, у своїй скарзі екс-прем'єр стверджує, що її взяття під варту було політично вмотивованим, що не було судового перегляду законності її утримання під вартою в Лук'янівському СІЗО, що умови утримання були неадекватними, без надання належної медичної допомоги, а також те, що вона перебувала під цілодобовим спостереженням в Харківській клініці.

Заявник спирається на ст.3 (заборона поводження, що принижує людську гідність), ст.5 (право на свободу і безпеку), ст.8 (право на повагу до приватного життя) та ст.18 (обмеження прав) Європейській конвенції прав людини .

У документах ЄСПЛ зазначено, що скарга Тимошенко надійшла 10 серпня 2011 року.

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини