RU

ЄСПЛ однозначно побачив політику в арешті Тимошенко, - адвокат

07.05.2013, 17:45
ЄСПЛ однозначно побачив політику в арешті Тимошенко, - адвокат - Фото
Валентина Теличенко
Текст рішення Європейського суду з прав людини за скаргою екс-прем'єра Юлії Тимошенко містить формулювання "політичні мотиви", а все інше - спекуляції. Про це повідомила представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко, коментуючи заяву співробітника суду Родерика Лидделла.

Як повідомляє прес-служба Батьківщини, Теличенко вважає, що навколо роз'яснень Лидделла мали місце спекуляції і, можливо, сенс його коментаря був спотворений. За її словами, встановлення Європейським судом політичних мотивів арешту Тимошенко не підлягає сумніву.

"У разі визнання порушення статті 18 Європейської конвенції ЄСПЛ обов'язково встановлює, які саме незаконні мотиви мали місце. У рішенні по Тимошенко суд встановив, що суддя Кірєєв неповагу до суду вказав як причину арешту, у той час як справжню причину приховав. Суд чітко пов'язав справи Тимошенко і Луценка як такі, в яких порушення статті 18 було по одним і тим же мотивів - політичним", - пояснила Теличенко.

Сам текст рішення ЄСПЛ, стверджує Теличенко, містить чітке формулювання про наявність політичних мотивів."... Як і в справі Луценка, суд вбачає ряд специфічних особливостей обставин арешту заявниці, які дозволяють встановити наявність політичних мотивів арешту окремо від оцінки загального контексту ймовірно політично мотивованого кримінального переслідування заявника як лідера опозиції шляхом ініціювання низки кримінальних виробництв після зміни влади і перед парламентськими виборами", - процитувала вона п.298 рішення ЄСПЛ.

Нагадаємо, сьогодні в українських ЗМІ було опубліковано коментар офіційного представник ЄСПЛ Родерика Лидделла, який заявив, що Європейський суд не встановив факту політично мотивованого арешту екс-прем'єра Тимошенко. Зокрема, відповідаючи на запитання, чи можна вважати арешт Тимошенко політично мотивованим, Лідделл сказав: "Суд не прийшов до такого висновку. Суд зробив висновок про те, що затримання не відповідало підставах, закладеним у конвенції (Європейської конвенції з прав людини, - ред.)".

30 квітня Європейський суд з прав людини визнав незаконність арешту Юлії Тимошенко у серпні 2011 року, але не знайшов порушення прав щодо її скарги на застосування катувань та незаконне відеоспостереження. Юристи та політики по-різному інтерпретували, чи встановив суд політичну мотивацію арешту.

Адвокат Тимошенко: Євросуд поставив владу перед складним вибором (інтерв'ю)

Деталі скарги Тимошенко та рішення Євросуду: офіційний документ

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини