RU

ЄСПЛ не знайшов політики в арешті Тимошенко, - представник суду

07.05.2013, 10:46
ЄСПЛ не знайшов політики в арешті Тимошенко, - представник суду - Фото
Родерік Лідделл (фото - mladina.si)
Європейський суд з прав людини не встановив факту політично мотивованого арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це заявив офіційний представник ЄСПЛ, директор Загальних служб суду Родерік Лідделл.

Відповідаючи на запитання Інтерфакс-Україна, чи можна вважати арешт Тимошенко політично мотивованим, Лідделл сказав: "Суд не прийшов до такого висновку. Суд зробив висновок про те, що затримання не відповідало підставах, закладеним у конвенції (Європейської конвенції з прав людини, - ред.) ".

Лідделл підкреслив, що рішення суду стосувалося безпосередньо досудового ув'язнення під варту, а не кримінального судочинства, яке буде предметом наступного розгляду. "Це значить, що різні порушення стосувалися взяття під варту, а не кримінальної справи як такої. Те, що було встановлено судом щодо взяття під варту, не відповідало підставам, які закладені в конвенції. Головна причина (для взяття під варту, - ред .), яка була встановлена, полягала в неповазі до судді, а це - не причина, по якій конвенцією визначено підстави для взяття під варту. Так що причина, за якою суд визнав порушення статті 18 (обмеження щодо прав, - ред.) , полягала в тому, що підстави для взяття під варту не були такими, які є підставами для конвенції. Я сподіваюся, це досить ясно", - пояснив Лідделл суть рішення ЄСПЛ по Тимошенко.

На питання про можливу дату розгляду наступної скарги екс-прем'єра представник Європейського суду відповів: "Це не те, що може відбутися в найближчі три-чотири місяці".

"Важко назвати конкретну дату. Ще не було офіційного контакту з владою. Коли це відбудеться, тоді буде прийнято рішення щодо процедури - будуть чи не будуть проводитися слухання в публічному форматі. За таких обставин це може зайняти рік або більше. Це - стандартний час", - роз'яснив процедуру Лідделл.

Нагадаємо, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав незаконність арешту Тимошенко у серпні 2011 року, але не знайшов порушення прав щодо її скарги на застосування катувань та незаконне відеоспостереження. Юристи та політики по-різному інтерпретували, чи встановив суд політичну мотивацію арешту.

Представники Парламентської асамблеї Ради Європи закликали владу України вжити всіх можливих заходів, щоб звільнити колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко у зв'язку з рішенням Європейського суду з прав людини.

Адвокат Тимошенко: Євросуд поставив владу перед складним вибором (інтерв'ю)

Деталі скарги Тимошенко та рішення Євросуду: офіційний документ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини