RU

ЄСПЛ анонсував публічні слухання справи Тимошенко на 28 серпня

20.07.2012, 17:03
ЄСПЛ анонсував публічні слухання справи Тимошенко на 28 серпня - Фото
Фото: byut.com.ua
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) анонсував публічні слухання за скаргою колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко щодо її ув'язнення під варту на 28 серпня.

В анонсі йдеться, що після відкритої частини слухань суд продовжить роботу в закритому режимі. Рішення буде винесено на більш пізньому етапі, передає Інтерфакс-Україна.

Крім того, ЄСПЛ вказує, що якщо "того вимагатимуть обставини", Тимошенко може внести "свіжий запит", так як суд "продовжує займатися цим питанням".

В ЄСПЛ також повідомляють, що для представників ЗМІ зарезервовано обмежену кількість місць, тому пресу просять звернутися в прес-службу суду заздалегідь.

Як повідомлялося, Тимошенко подала скаргу до ЄСПЛ 10 серпня 2011 року, в якій вона стверджує, що її затримання було політично мотивованим, не було судового розгляду законності її утримання під вартою в СІЗО Києва, а умови її утримання були недостатніми, щоб отримати належну медичну допомогу .

У скарзі екс-прем'єр вказує статтю 3 Європейської конвенції з прав людини (заборона на таке, що принижує гідність, поводження або покарання), статтю 5 (право на свободу та особисту недоторканність), статтю 8 (право на приватне життя) і статтю 18 (обмеження прав).

14 грудня минулого року суд прийняв рішення про пріоритетний розгляд справи у зв'язку "з серйозним і делікатним характером звинувачень".

15 березня 2012 року суд доручив українському уряду забезпечити Тимошенко адекватну медичну допомогу.

31 травня ЄСПЛ виніс рішення, яким було встановлено, що уряд виконано це доручення. У той же час, суд відмовив Тимошенко в задоволенні її прохання від 25 квітня дозволити їй лікуватися в Німеччині в клініці Шаріте.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини