RU

Спецсуд підтвердив непричетність Кучми до вбивства Гонгадзе

26.06.2012, 13:54
Спецсуд підтвердив непричетність Кучми до вбивства Гонгадзе - Фото
Леонід Кучма
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ підтвердив законність зняття звинувачень з другого президента України Леоніда Кучми в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Таке рішення суд прийняв у вівторок, розглянувши касаційну скаргу Генеральної прокуратури України на скасування її постанови про порушення кримінальної справи проти Кучми.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, таким чином, суд не задовольнив касацію Генпрокуратури на рішення Апеляційного суду, який раніше підтвердив рішення Печерського суду на користь Кучми.

Після сьогоднішнього рішення Вищого спецсуду вдова журналіста Мирослава Гонгадзе буде звертатися до Європейського суду з прав людини у зв'язку з порушенням права на справедливий суд.

"Фактично в справі по вбивству Гонгадзе вже вичерпані національні інструменти розслідування щодо замовників при формальній наявності кримінальної справи стосовно осіб загалом. Це означає, що тепер Мирослава може звернутися до Європейського суду, і вона має намір це зробити", - сказала її адвокат Валентина Теличенко .

Нагадаємо, справу проти Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачувався в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.). 13 грудня 2011 року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення цієї кримінальної справи і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. Записи екс-співробітника управління Держохорони майора Миколи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Гонгадзе.

20 січня 2012 року Апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення Печерського районного суду Києва.

Досьє на Леоніда Кучму
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини