RU

Спецоперацію "Моссада" в Україні назвали безпрецедентною

30.03.2011, 13:29
Спецоперацію
9c1996fba59b47600c85a2ec45454ce3.jpg

Спецоперацію "Моссада" в Україні назвали безпрецедентною

Якщо підтвердиться інформація про викрадення з України палестинського біженця Дірара Абусісі силами ізраїльських спецслужб без відома СБУ, то це буде безпрецедентним випадком, на який українське зовнішньополітичне відомство має жорстко відреагувати. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий.

"Незважаючи на те, що цей інцидент має серйозний резонанс, ми поки не маємо офіційної позиції Ізраїлю. Так що поки з офіційного погляду ми можемо тільки здогадуватися, що ж насправді сталося. Але справа вже має серйозний резонанс. На жаль, вона негативно позначається на іміджі всієї правоохоронної системи, на роботі українських спецслужб і питаннях перетину кордонів", - наголосив В.Чалий.

"Якщо все виявиться саме так, як ми бачимо у ЗМІ, то я не пригадую випадків, щоб спецслужби іноземних держав проводили спецоперації на нашій території без відома СБУ. Це безпрецедентний випадок. Як правило, такі операції проводяться з відома вітчизняних спецслужб. Але у цьому випадку ми маємо заяву СБУ про непричетність до цієї спецоперації. Отже, під питання поставлена ефективність роботи нашої спецслужби, яка сьогодні, очевидно, займається більше економічними питаннями, ніж питаннями безпеки людей, які живуть у цій країні", - зазначив політолог.

За його словами, світова практика з діяльності спецслужб Ізраїлю показує, що навіть найменша їхня дія на території інших країн призводила до дуже серйозних міжнародних конфліктів. "Я вважаю, що якщо підтвердиться інформація про ці спецоперації, реакція МЗС повинна бути найжорсткішою. Про цей інцидент вже не можна замовчати або приховати. Але я дуже сумніваюся, що наші спецслужби настільки захопилися економічними питаннями, що забули про свої основні завдання. Мені не хочеться в це вірити", - додав В.Чалий.

"Треба розуміти, що викрадений палестинець був не просто іноземним громадянином, він перебував в Україні в статусі біженця, а його дружина - громадянка України. Так що це не просто випадок з іноземним громадянином", - зазначив він.

"Це справа - справа честі українських спецслужб. Навіть якщо ситуація склалася так, що у професійному плані СБУ нічого не втратила - я не хочу розшифровувати, що я маю в результаті - то все одно імідж спецслужб серйозно постраждав", - прокоментував заступник генерального директора Центру ім. Разумкова.

Нагадаємо, раніше в Ізраїлі підтвердили, що палестинський інженер Дірар Абусісі був викрадений з України. Інформацію про це розсекретив ізраїльський суд на вимогу правозахисної організації. Зараз палестинський інженер перебуває в ізраїльській в'язниці. Влада Ізраїлю підозрює його у вчиненні злочинів проти безпеки країни.

10 березня в МВС України повідомили про перевірку інформації щодо інциденту з Д.Абусісі.

11 березня у СБУ заявили про намір звернутися до регіонального Управління Верховного комісаріату ООН у справах біженців з приводу інформації про викрадення громадянина Палестини.

25 березня заступник МЗС України провів зустріч із Послом Ізраїля під час якої українська сторона попросила роз'яснень щодо цього інциденту. До того ж у МЗС України поки не розглядають можливість винесення ноти протесту до з'ясування всіх обставин інциденту.

Відомо, що Д.Абусісі одружений з українською громадянкою, яка і повідомила в Агентство ООН у справах біженців, що її чоловік у ніч на 19 лютого цього року зник з поїзда Харків-Київ. До того ж вона передбачила, що її чоловік був викрадений агентами ізраїльської розвідки "Моссад". Відомо також, що Д.Абусісі, батько шістьох дітей, намагався отримати українське громадянство.

Валерій Чалий: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини