RU

Співвласниками Інтера стануть Фірташ і Льовочкін

07.02.2013, 15:42
Співвласниками Інтера стануть Фірташ і Льовочкін - Фото
Сергій Льовочкін, голова Адміністрації президента України
Компанія GDF Media limited, що входить до групи компаній Дмитра Фірташа Group DF, досягла домовленості щодо придбання компанії Inter media group limited (телеканал Інтер). Операція буде завершена після отримання відповідного дозволу антимонопольних органів. У компанію входять такі телеканали як Інтер, ІНТЕР +, НТН, К1, МЕГА, Ентер-фільм, К2, Піксель і MTV Україна.

Як повідомляє прес-служба Group DF, новими акціонерами компанії Inter media group limited стануть компанії, які належать Дмитру Фірташу і голові Адміністрації президента України Сергію Льовочкіну. Останній після завершення угоди передає акції телегрупи, що належать його компанії, в управління GDF Media limited. Таким чином, GDF Media limited буде управляти 100% акцій компанії Inter media group limited. Мажоритарним акціонером Inter media group limited буде компанія Дмитра Фірташа.

Коментуючи придбання активів, Фірташ заявив: "Ідею придбання Інтера ми почали обговорювати з Сергієм Льовочкіним ще в 2006 році, тоді ж і вперше обговорили цю угоду з власником каналу. Переговори в кілька етапів тривали протягом усього цього періоду часу, і я радий, що ми досягли домовленості про закриття угоди".

Фірташ підкреслив, що вважає телевізійну галузь перспективною в Україні і бачить своє завдання в побудові ефективного бізнесу. "Я готовий зробити все, щоб забезпечити розвиток телевізійної групи на основі кращих міжнародних стандартів. Розвиток такої потужної телевізійної групи, як Інтер - це розвиток телебачення в Україні в цілому", - сказав Фірташ. Він також зазначив, що розвиток власного виробництва - це стратегічний пріоритет для телевізійної групи: "Це моя позиція як власника і як роботодавця. Власне виробництво - це розвиток телевізійного ринку України, це нові робочі місця".

Нагадаємо, раніше компанія KH Media limited, що належить Валерію Хорошковському, уклала угоду про продаж 100% акцій компанії Inter media group limited, виходячи з оціночної вартості $2,5 млрд. Покупцем групи виступила компанія GDF Media limited, що належить Фірташу. Слід зазначити, що сума операції, названа прес-службою каналу Інтер, виглядає неправдоподібною і політизованою. Журнал Корреспондент у листопаді 2012 року оцінив активи Фірташа в $3,2 млрд., а медіа-активи Хорошковського - в $395 млн. Навіть якщо Хорошковський запропонував купити групу за $2,5 млрд. (допустимо, включивши якийсь політичний мультиплікатор) і Фірташ погодився, то останньому знадобився б грандіозний розпродаж свого бізнесу, а такого не було.

Group DF - диверсифікована міжнародна група компаній, яка здійснює свою діяльність у ряді країн Європи і Азії. Основними напрямками діяльності групи є азотний, титановий, газовий і банківський бізнеси. Інші сфери діяльності групи в даний час включають агробізнес, виробництво кальцинованої соди, розвиток енергетичної інфраструктури та нерухомість.

Відзначимо, що Льовочкін за 2011 рік  заробив 7 млн. 736 тис.грн. сукупного доходу. Зарплата чиновника склала 314 тис.грн. Решта грошей - 7 млн. 419 тис.грн. - Льовочкін отримав в якості дивідендів і відсотків. На рахунках у банках та інших фінансових установах Льовочкін має 127,5 млн.гнрн. Номінальна вартість належних йому цінних паперів становить 79, 9 тис.грн., майже всі з яких за кордоном.

Досьє на Сергія Льовочкіна

Читайте докладніше: Дорога передача. Навіщо Фірташ витратив на Інтер $2,5 млрд.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини